Sepetim (0) Toplam: 0,00
%40
Rağbet Yayınları | Zihinsel Özgürlülük Açısından Şakacı Sahabi Hz. Nua

Zihinsel Özgürlülük Açısından Şakacı Sahabi Hz. NuaymanPeygamberimizin Örnek Davranışlarından Hareketle Günümüzde Zihinsel Özürlüler Nasıl Korunmalıdır ?

Etiket Fiyatı : 16,00
İndirimli Fiyat : 9,60
Kazancınız : 6,40
Havale/EFT ile : 9,38
Zihinsel Özgürlülük Açısından Şakacı Sahabi Hz. Nuayman
Zihinsel Özgürlülük Açısından Şakacı Sahabi Hz. Nuayman Peygamberimizin Örnek Davranışlarından Hareketle Günümüzde Zihinsel Özürlüler Nasıl Korunmalıdır ?
Rağbet Yayınları
9.60
Bedenen, aklen veya zihnen farklı olan insanları küçük gören, onları dışlayan düşünceler ve davranışlar modern toplumlarda da halen geçerlidir. Özürlülük araştırmalarıyla tanınan sosyal bilimci Ali Seyyar, tarihî kaynaklarda şakacı sahâbî olarak gösterilen, gerçekte zekâ gelişimindeki sorunlarından dolayı bazı anormal davranışlarda bulunan Hz. Nuayman'ın renkli dünyasını bizlere tanıtmaktadır. Bununla birlikte bu kitapta Peygamberimizin bu özel sahâbîsini nasıl koruduğunu görmek suretiyle bugünün zihinsel özürlülere nasıl davranmamız gerektiğini öğrenmiş olacağız. Ali Seyyar, konunun sosyal-pedagojik boyutuyla iyice anlaşılabilmesi için, birinci bölümde Zihinsel Özürlülük dünyasını bizlere tanıttıktan sonra ikinci bölümde Hz. Nuayman'ın hal ve hareketlerini detaylı bir şekilde incelemektedir". Üçüncü bölümde ise günümüzün zihinsel özürlülerin sağlıklı cinsel hayatlarına yönelik olarak aileler ve ilgili mercilere önemli tavsiyelerde bulunulmaktadır.
Kapat