Sepetim (0) Sepetimi Göster
Küçük Asya: Malezya | M. Yavuz Alptekin | kitapambari.com

Küçük Asya: MalezyaTarih Toplum Kültür Siyaset ve Ekonomi

23,15 TL
- + Sepete Ekle
Küçük Asya: Malezya
Küçük Asya: Malezya Tarih Toplum Kültür Siyaset ve Ekonomi
Karadeniz Teknik Üniversitesi Yayınları
23.15

Bu çalışma Malezya'yı incelemektedir. Malezya neresidir? Dünyanın hangi coğrafyasında yer almaktadır? Malezya Devleti ne zaman ve nasıl kurulmuştur? Malaylar kimlerdir? Malay toplumu hangi etnik gruplardan oluşmaktadır? Malayların dini inançları nedir? Malezya'nın ekonomisi neye dayanmaktadır? Siyasi yapısı nasıl işlemektedir? ve nihayet dünya içerisindeki çok boyutlu yeri nedir, ne değildir? gibi bir dizi sorunun cevabını vermeye çalışmaktadır. Bununla birlikte, okuyucu bu eseri okurken gözünü ağaçtan ormana çevirir, zihnini uygulamadan teoriye yönlendirirse aynı zamanda Ulus-devlet ile etnik farklılıklar arasındaki gerilim hakkında tikel bir örnek üzerinden somut bir bilgi edinebilecek ve söz konusu gerilimin nasıl çözüme kavuşturulabileceği hakkında da temel bir kısım çıkarımlara ulaşabilecektir. Eserin daha geniş çerçevesi tam da bu amaca hizmet etmeyi hedeflemektedir.

 • Açıklama
  • Bu çalışma Malezya'yı incelemektedir. Malezya neresidir? Dünyanın hangi coğrafyasında yer almaktadır? Malezya Devleti ne zaman ve nasıl kurulmuştur? Malaylar kimlerdir? Malay toplumu hangi etnik gruplardan oluşmaktadır? Malayların dini inançları nedir? Malezya'nın ekonomisi neye dayanmaktadır? Siyasi yapısı nasıl işlemektedir? ve nihayet dünya içerisindeki çok boyutlu yeri nedir, ne değildir? gibi bir dizi sorunun cevabını vermeye çalışmaktadır. Bununla birlikte, okuyucu bu eseri okurken gözünü ağaçtan ormana çevirir, zihnini uygulamadan teoriye yönlendirirse aynı zamanda Ulus-devlet ile etnik farklılıklar arasındaki gerilim hakkında tikel bir örnek üzerinden somut bir bilgi edinebilecek ve söz konusu gerilimin nasıl çözüme kavuşturulabileceği hakkında da temel bir kısım çıkarımlara ulaşabilecektir. Eserin daha geniş çerçevesi tam da bu amaca hizmet etmeyi hedeflemektedir.

   Stok Kodu
   :
   9786056613005
   Ebad
   :
   13.50x19.50
   Sayfa Sayısı
   :
   130
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2019-02
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yazara Ait Diğer Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat