Sepetim (0) Sepetimi Göster
%30
Kur'an Öğretiminde İdeal Yöntem | İlhan Oral | kitapambari.com

Kur'an Öğretiminde İdeal Yöntem

Kargoya 2 iş gününde teslim edilir
Kur'an Öğretiminde İdeal Yöntem
Kur'an Öğretiminde İdeal Yöntem
Kutup Yıldızı Yayınları
11.90
Kuran-ı Kerimi üç gün gibi kısa sürede okumaya başlatıyoruz. Kuran hizmetinde güven dolu gayretle yola çıktık, Rabbimize tevekkül ettik. Bir işe niyet edip azmettiğiniz zaman Allaha tevekkül edin. emrine uyduk. Rabbimiz, Kuranı her alanda kolaylaştırdığını beyan buyuruyor, işittik, itaat ettik dedik. Yalnızca Marmara İlahiyat Fakültesi vakfı nezareti ile altı senede on bin¬den fazla insanımıza bu hizmeti vermeye çalıştık. Birebir öğretme yerine konferans sistemi ile bir anda yüzlerce kursiyere topluca hizmet vermeyi yeğledik. konu hakkında bilgi vermek ve konuyu açıklamak gerekir. Kuran-ı Kerim öğretimi hakkında süregelen demode bir yöntem ile hizmet sürdürmek zaman israfıdır Resmî ya da gayri resmî alanlarda öğretimi sürdürülen Kuran, hâlâ klasik ve demode yöntemlerle öğretilmektedir. Bunun gerçekliğini, bu kitabı okudukça çok açık olarak anlamak müm¬kün olacaktır. Yepyeni ve ideal bir yöntem ile Kuran öğretmeyi hedefleyen bu çalışmamız, diğer çalışmalardan farklı bir emek ürünüdür. Bu çalışmamız ile Üç ders gibi kısa sürede istekli olan herkes Kurana başlayabilmektedir. Üç derste Kurana başlatmayı hedefleyen bu yöntem, kendini ispat etmiş önemli bir çalışmadır. Yıllardan beridir birçok yerde üç derste Kuran okumaya başlatma ça¬lışmaları yapageldik. Nihayet, 01-29 Temmuz 2006 tarihleri arasında Marmara İlahiyat Vakfı Camii salonunda (TİYEMDER) organizesi ile bir aylık bir kurs icra ettik. Bu kursun birçok kesimin ilgisini çektiğine şahit olduk. Bu çalışmayı, M. Ü. İlahiyat Fakültesi, Din Psikolojisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veysel Uysal, altı yüz küsur kurs katılımcısı ara¬sından 197 kursiyere uyguladığı anketten sonra, 25-06-2007 tarihli bir rapor düzenledi. Bu çalışma ile anket sonucu, seminerlerimizde başarı oranı yüzde doksan üzeri bir sonuç verdiği tesbit edilmiştir.
 • Açıklama
  • Kuran-ı Kerimi üç gün gibi kısa sürede okumaya başlatıyoruz. Kuran hizmetinde güven dolu gayretle yola çıktık, Rabbimize tevekkül ettik. Bir işe niyet edip azmettiğiniz zaman Allaha tevekkül edin. emrine uyduk. Rabbimiz, Kuranı her alanda kolaylaştırdığını beyan buyuruyor, işittik, itaat ettik dedik. Yalnızca Marmara İlahiyat Fakültesi vakfı nezareti ile altı senede on bin¬den fazla insanımıza bu hizmeti vermeye çalıştık. Birebir öğretme yerine konferans sistemi ile bir anda yüzlerce kursiyere topluca hizmet vermeyi yeğledik. konu hakkında bilgi vermek ve konuyu açıklamak gerekir. Kuran-ı Kerim öğretimi hakkında süregelen demode bir yöntem ile hizmet sürdürmek zaman israfıdır Resmî ya da gayri resmî alanlarda öğretimi sürdürülen Kuran, hâlâ klasik ve demode yöntemlerle öğretilmektedir. Bunun gerçekliğini, bu kitabı okudukça çok açık olarak anlamak müm¬kün olacaktır. Yepyeni ve ideal bir yöntem ile Kuran öğretmeyi hedefleyen bu çalışmamız, diğer çalışmalardan farklı bir emek ürünüdür. Bu çalışmamız ile Üç ders gibi kısa sürede istekli olan herkes Kurana başlayabilmektedir. Üç derste Kurana başlatmayı hedefleyen bu yöntem, kendini ispat etmiş önemli bir çalışmadır. Yıllardan beridir birçok yerde üç derste Kuran okumaya başlatma ça¬lışmaları yapageldik. Nihayet, 01-29 Temmuz 2006 tarihleri arasında Marmara İlahiyat Vakfı Camii salonunda (TİYEMDER) organizesi ile bir aylık bir kurs icra ettik. Bu kursun birçok kesimin ilgisini çektiğine şahit olduk. Bu çalışmayı, M. Ü. İlahiyat Fakültesi, Din Psikolojisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veysel Uysal, altı yüz küsur kurs katılımcısı ara¬sından 197 kursiyere uyguladığı anketten sonra, 25-06-2007 tarihli bir rapor düzenledi. Bu çalışma ile anket sonucu, seminerlerimizde başarı oranı yüzde doksan üzeri bir sonuç verdiği tesbit edilmiştir.
   Stok Kodu
   :
   9786055291129
   Ebad
   :
   16.00x23.50
   Sayfa Sayısı
   :
   174
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2012-12
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe Arapça
 • Yazara Ait Diğer Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat