Sepetim (0) Sepetimi Göster
%1
Sultan Galiyev | Masayuki Yamauchi | kitapambari.com

Sultan Galiyevİslam Dünyası ve Rusya

Çeviren: HIRONAO MATSUTANI
Kargoya 5 iş gününde teslim edilir
Sultan Galiyev
Sultan Galiyev İslam Dünyası ve Rusya
Bağlam Yayınları
0.99
İnsanın rüyası, tarih ve gerçeğe göre değişir. İnsanın ideali de öyle. Sultan Galiyev'in Rüyası, Rus Devrimi gibi tarihi bir çerçevede, zamanın gerçeğine dayanan bir idealdi. Şimdi soğukkanlılıkla baktığımızda bunun gerçek dışı görülebilir oluşu ayrı bir konudur. Önemli olan, Sultan Galiyev'in kendi rüyasını gerçekleştirmek istediği yerin, Asya ile Avrupa'nın birleştiği nokta olmasıydı. Bu bölgenin iki farklı dünyayı, yani İslam dünyası ile Rusya'yı birleştiren Sovyet Rusya'da olması da bir gerçekti. Onun rüyası bu alanda gerçekleşmeliydi. Bu tarihi bir gerçekti. Müslaman olmakla beraber Sultan Galiyev, Orta Doğuda'ki Türkler, İranlılar ve Araplardan farklı idi. Sultan Galiyev'in şu acı sözleri kulaklarımızda çınlıyor:

'Bir gün Sovyet Rusya'dan kaçsam bile, sonuç olarak kapitalist bir dünyada rahat bir yer bulamayacağımı ve hayatım boyunca üzüntü ve acı çekeceğimi biliyorum.'
Masayuki Yamauchi
(Tanıtım Bülteni'nden)
 • Açıklama
  • İnsanın rüyası, tarih ve gerçeğe göre değişir. İnsanın ideali de öyle. Sultan Galiyev'in Rüyası, Rus Devrimi gibi tarihi bir çerçevede, zamanın gerçeğine dayanan bir idealdi. Şimdi soğukkanlılıkla baktığımızda bunun gerçek dışı görülebilir oluşu ayrı bir konudur. Önemli olan, Sultan Galiyev'in kendi rüyasını gerçekleştirmek istediği yerin, Asya ile Avrupa'nın birleştiği nokta olmasıydı. Bu bölgenin iki farklı dünyayı, yani İslam dünyası ile Rusya'yı birleştiren Sovyet Rusya'da olması da bir gerçekti. Onun rüyası bu alanda gerçekleşmeliydi. Bu tarihi bir gerçekti. Müslaman olmakla beraber Sultan Galiyev, Orta Doğuda'ki Türkler, İranlılar ve Araplardan farklı idi. Sultan Galiyev'in şu acı sözleri kulaklarımızda çınlıyor:

   'Bir gün Sovyet Rusya'dan kaçsam bile, sonuç olarak kapitalist bir dünyada rahat bir yer bulamayacağımı ve hayatım boyunca üzüntü ve acı çekeceğimi biliyorum.'
   Masayuki Yamauchi
   (Tanıtım Bülteni'nden)
   Stok Kodu
   :
   9789756947074
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Çeviren
   :
   HIRONAO MATSUTANI
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat