Sepetim (0) Sepetimi Göster
%24
Mekkenin Fethi - Fethül-fütuh Ünal Kılıç | kitapambari.com

Mekke'nin FethiPsikolojik Taktik, Ölümsüz Zafer - Fethü'l Fütuh

11,40 TL
- +
15,00 TL
%24
Sepete Ekle
Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Mekke'nin Fethi
Mekke'nin Fethi Psikolojik Taktik, Ölümsüz Zafer - Fethü'l Fütuh
Kayıhan Yayınları
11.40
FETHÜL-FÜTUH
MEKKENİN FETHİ
(PSİKOLOJİK TAKTİK, ÖLÜMSÜZ ZAFER)

Mekkenin fethi; Rahmet Peygamberinin (s.a.v.) gerektiğinde savaştığını, ancak savaş esnasında bile insan haklarına önem verdiğini gösteren güzel örneklerle doludur.
Yazar, bu araştırma ile Mekkenin hangi gerekçelerle fethedilmek istenildiğini ve fetih sonrasında nelerin elde edildiğini ortaya koymaya gayret ederek, aynı şekilde bu süreçte yaşanılan ve Hz. Peygamberin insan haklarına verdiği değeri gösteren bir takım uygulamalarını ifade etmeye çalışmıştır. Mekkenin fethi çerçevesinde Hz. Peygamberin düşmanlarına ne kadar merhametli olduğunu, savaşta bile bu düşüncelerini koruduğunu göstermeye gayret etmiştir.
Onu, bu fetih esnasındaki sergilemiş olduğu tavrıyla tanıyan Müslümanlar, kendileri gibi düşünmeyen ve yaşamayan insanlara karşı daha farklı bir gözle bakmaya çalışacaklardır. Aynı şekilde, Hz. Peygamberi Allahın Resûlü olarak benimsemeyen gayrimüslimler ise Hz. Muhammedle ilgili önyargılarından, şartlanmışlıklarından az da olsa kurtularak İslâm Peygamberinin gerçekten de bir rahmet elçisi olduğunu anlayacaklardır.
Kapat