Sepetim (0) Sepetimi Göster
%20
Kitap Mevlana'dan Torunlarına Yol Rehberi Tekin Kılınç 13.00 TL - kita

Mevlana'dan Torunlarına Yol Rehberi

Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Mevlana'dan Torunlarına Yol Rehberi
Mevlana'dan Torunlarına Yol Rehberi
Sonkale Yayınları
10.40
Tarihte milletler, yetiştirdikleri büyük şahsiyetli asil insanlarla anılırlar. Güzel Anadolu'muz da sinesinden güzel kahramanlar, evliyalar, dahiler, liderler çıkarmış ve bu liderler çağlar ötesine hitap eden eserleriyle zifiri karanlıklarda yolumuzu aydınlatmamızı, yolumuzu bulmamızı sağlamışlar, çorak gönüllerimizi yeşertmişlerdir.

Hz. Mevlana Celaleddin Rûmî de bizim zifiri karanlıklarda yüzümüzü, yolumuzu, aydınlatan kutup yıldızlarımızdan biridir. Onun asırlar ötesine ışık saçan düşünceleri, sadece yaşadığı zamanı değil, yedi yüz yıldır renkleri, dilleri, dinleri, fikirleri ayrı bütün insanlığı aydınlatmış ve aydınlatmaya devam edecektir. Çünkü birlik ve beraberlik, sevgi, hoşgörü, örnek insan olma, güzel ahlak sahibi olma, dürüstlük, cömertlik, erdemli insan olmak, çalışkanlık, alçakgönüllü olmak bütün insanlar için her zaman geçerli olan evrensel kavramlardır.

Onun torunları olan bizler de tüm bu değerlere sahip çıktığımız müddetçe huzur içinde yaşama imkânı bulacak, onların hayat düsturlarına sahip olduğumuz müddetçe bu gönül mimarlarının hayatlarını örnek aldığımız, yeni kuşaklara öğrettiğimiz müddetçe huzur içinde yaşama imkanı bulacak, onların hayat düsturlarına sahip olduğumuz müddetçe zifiri karanlıklarda yönümüzü aydınlatma ve yolumuzu, yönümüzü bulmak kolay olacaktır.
Kapat