Sepetim (0) Sepetimi Göster
%30
Nasıl Ders Çalışacağını Öğren | Derek Rowntree | kitapambari.com

Nasıl Ders Çalışacağını Öğren

Çeviren: Selim Yeniçeri
7,78 TL
- +
11,11 TL
%30
Sepete Ekle
Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Nasıl Ders Çalışacağını Öğren
Nasıl Ders Çalışacağını Öğren
Mavi Yayınları
7.78
Prof. Dr. Derek Rowntree'nin bu kitabı 1970 yılından beri kendi alanında en çok satan kitaptır ve 300.000'den fazla öğrenciye ders çalışmayı öğrenme konusunda yardımcı olmuştur. Bu kitap çeşitli yerlerde öğrenim gören öğrenciler içön yazılmıştır. Lise ve üniversite gibi bir eğitim sistemi içinde bulunabilirsiniz. İşverenler tarafından verilen bir staj eğitiminde olabilirsiniz veya kendi evinizde açık öğretime devam edebilirsiniz. Bu kitap hepinize yardımcı olacaktır. Doğuştan gelen bir öğrenme yetimiz olduğu doğrudur. Öğrenme eylemini hergün, genellikle de farkında olmadan yaparız. Ancak, ders çalışmak öğrenmenin çok daha özel bir biçimidir. Bu doğuştan getirdiğimiz bir yetenek değildir. Bu yüzden nasıl ders çalışılacağını hepimizin öğrenmesi gerekiyor. Bu kitaptaki konuların hepsi öğrenciler için çok önemli bilgiler içeriyor: - Ders çalışmayı öğrenmenin niçin gerekli olduğu - Kendi durumunuzu anlamanın önemi - Öğrenmek için planlı olmanın ne anlama geldiği ve neler gerektirdiği - Ders çalışırken zamanınızı naslı planlayabileceğiniz - Kısa ve uzun vadeli des çalışma programlarını oluşturmanın yöntemleri - Not tutmak ve derslerde not almanın usulleri - Etkin ve aktif okumanın nasıl yapılacağı - Ders çalışırken veya okurken detayları nasıl yakalıyabileceğiniz - Ödev, tez hazırlama - Sınavlarla başa çıkma - Malzemelerle öğrenim (çalışma rehberleri, ses ve görüntü bantları, CD Rom'lar, İnternet, bilgisayar destekli öğrenim, kütüphanelerden yararlanma) - Öğrenimin bir parçası olan tekrarlama v.b. Rowntree öğrencilere öğrenimleri süresince başarılı olabilmelerine, zorluklar ve baskılarla başa çıkabilmelerine yardımcı olmak için güncel ve gerçekçi bir rehber kitap sunmaktadır.
 • Açıklama
  • Prof. Dr. Derek Rowntree'nin bu kitabı 1970 yılından beri kendi alanında en çok satan kitaptır ve 300.000'den fazla öğrenciye ders çalışmayı öğrenme konusunda yardımcı olmuştur. Bu kitap çeşitli yerlerde öğrenim gören öğrenciler içön yazılmıştır. Lise ve üniversite gibi bir eğitim sistemi içinde bulunabilirsiniz. İşverenler tarafından verilen bir staj eğitiminde olabilirsiniz veya kendi evinizde açık öğretime devam edebilirsiniz. Bu kitap hepinize yardımcı olacaktır. Doğuştan gelen bir öğrenme yetimiz olduğu doğrudur. Öğrenme eylemini hergün, genellikle de farkında olmadan yaparız. Ancak, ders çalışmak öğrenmenin çok daha özel bir biçimidir. Bu doğuştan getirdiğimiz bir yetenek değildir. Bu yüzden nasıl ders çalışılacağını hepimizin öğrenmesi gerekiyor. Bu kitaptaki konuların hepsi öğrenciler için çok önemli bilgiler içeriyor: - Ders çalışmayı öğrenmenin niçin gerekli olduğu - Kendi durumunuzu anlamanın önemi - Öğrenmek için planlı olmanın ne anlama geldiği ve neler gerektirdiği - Ders çalışırken zamanınızı naslı planlayabileceğiniz - Kısa ve uzun vadeli des çalışma programlarını oluşturmanın yöntemleri - Not tutmak ve derslerde not almanın usulleri - Etkin ve aktif okumanın nasıl yapılacağı - Ders çalışırken veya okurken detayları nasıl yakalıyabileceğiniz - Ödev, tez hazırlama - Sınavlarla başa çıkma - Malzemelerle öğrenim (çalışma rehberleri, ses ve görüntü bantları, CD Rom'lar, İnternet, bilgisayar destekli öğrenim, kütüphanelerden yararlanma) - Öğrenimin bir parçası olan tekrarlama v.b. Rowntree öğrencilere öğrenimleri süresince başarılı olabilmelerine, zorluklar ve baskılarla başa çıkabilmelerine yardımcı olmak için güncel ve gerçekçi bir rehber kitap sunmaktadır.
   Stok Kodu
   :
   9789757200468
   Ebad
   :
   10.50x18.00
   Sayfa Sayısı
   :
   340
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2000
   Çeviren
   :
   Selim Yeniçeri
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • İlginizi Çekebilecek Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat