Sepetim (0) Sepetimi Göster
%25
Kırklareli'ni Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar | Nazif Karaçam | kitapamb

Kırklareli'ni Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar

Kırklareli'ni Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar
Kırklareli'ni Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar
Parafiks Yayınevi
21.75
Yazar Nazif Karaçamın şimdiye kadar yazdığı kitaplara bakacak olursak bunların genellikle yerel ve bölgesel kültürü ortaya çıkarmaya yönelik olduğunu görürüz. Fakat bu son kitabıyla geleneksel çizgiden ayrıldığı, bu kez kültür yaratanları, bilgi üretenleri ele aldığı ortaya çıkar. Anlaşılıyor ki yazar her şeyiyle yerel kültürü ortaya çıkarmaya, bütünleştirmeye, gelecek kuşaklara bırakmayı öngörmektedir. Yazara göre kültür, bizim yaşadığımız, geleceğe bıraktığımız en kıymetli hazinedir. Kırklarelini geçmişten geleceğe taşımak, geçmişi geleceğe kambur etmek değildir. Kültür yaratanlarla bilgi üretenler toplumun içinde aynı kişilerdir. Bu aynı zamanda kültürü geleceğe taşımak, gelecek kuşaklara bırakmak işlevidir. Kitapta yer alan insanlar Kırklarelinde kültür yaratmış, bilgi üretmiş, eser meydana getirmiş kişilerdir. Onlar doğdukları yere ışık tutanlar, ilerlemenin yolunu açanlardır. Hizmetleri, eserleri ve konumları itibariyle FARKLI KİŞİLERdir. Nazif KARAÇAM, Kırklarelini dünden bugüne taşımış olanlarla bundan sonra geleceğe taşıyacakların FARKlı olduklarına, farklı bir geleceğin kültürünü yarattıklarına, yaratacaklarına dikkat çekmektedir ve Kırklarelinin şimdi daha iyi tanınacağını belirtmektedir.
 • Açıklama
  • Yazar Nazif Karaçamın şimdiye kadar yazdığı kitaplara bakacak olursak bunların genellikle yerel ve bölgesel kültürü ortaya çıkarmaya yönelik olduğunu görürüz. Fakat bu son kitabıyla geleneksel çizgiden ayrıldığı, bu kez kültür yaratanları, bilgi üretenleri ele aldığı ortaya çıkar. Anlaşılıyor ki yazar her şeyiyle yerel kültürü ortaya çıkarmaya, bütünleştirmeye, gelecek kuşaklara bırakmayı öngörmektedir. Yazara göre kültür, bizim yaşadığımız, geleceğe bıraktığımız en kıymetli hazinedir. Kırklarelini geçmişten geleceğe taşımak, geçmişi geleceğe kambur etmek değildir. Kültür yaratanlarla bilgi üretenler toplumun içinde aynı kişilerdir. Bu aynı zamanda kültürü geleceğe taşımak, gelecek kuşaklara bırakmak işlevidir. Kitapta yer alan insanlar Kırklarelinde kültür yaratmış, bilgi üretmiş, eser meydana getirmiş kişilerdir. Onlar doğdukları yere ışık tutanlar, ilerlemenin yolunu açanlardır. Hizmetleri, eserleri ve konumları itibariyle FARKLI KİŞİLERdir. Nazif KARAÇAM, Kırklarelini dünden bugüne taşımış olanlarla bundan sonra geleceğe taşıyacakların FARKlı olduklarına, farklı bir geleceğin kültürünü yarattıklarına, yaratacaklarına dikkat çekmektedir ve Kırklarelinin şimdi daha iyi tanınacağını belirtmektedir.
   Stok Kodu
   :
   9786058542389
   Ebad
   :
   13.50x21.00
   Sayfa Sayısı
   :
   464
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2014-02
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yazara Ait Diğer Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat