Nihal Doğanay Sürgün Meyveye Durdu | kitapambari.com
Stok Kodu
9789944188685
Sayfa Sayısı
250
Basım Tarihi
2017-12
Konular

Sürgün Meyveye Durdu - Nihal Doğanay

20,00 TL %24 indirimli 15,20 TL
(Bu ürünü aldığınızda 152 puan kazanacaksınız)
   152


3 İş Gününde Kargoya Teslim EdilirEdebiyatla uğraşmak, yeni bir dünya tasarlamak için, yolu dikenli bir yolculuğu göze almaktır.
Yazar çok yönlü uğraşısı olan insandır. Salt roman, öykü ve şiir mi? Elbette ki edebiyatın her alanı çok önemlidir. Söyleşilerin de yeri yadırganamaz. Bir söyleşi, bir roman, bir öykü ve şiir kadar önemlidir. Bir söyleşiyi okurken, yazarın dünyasını tanımada en önemli belgedir.

Yazar: Yaşamın her alanında insanlık için söyleyebilecekleri olan; bunun için de gelecekte yaşadığı çağa tanıklık eden insandır.

Nihal Doğanay bu çalışmayı hazırlarken bize şunu anlatmak istemektedir. Bir toplumda beyin göçü yaşlanıyorsa geriye sadece çölleşme kalır ki egemenlerin istediği de budur. Sanatçı ölümü göze alarak bazen sanatını yapar. Yeter ki söz uçmasın yazıya dönüşsün kalıcılaşsın.

Bu kitabın içinde yer alan sanatçılarda zoraki sürgün sonucu; bir kısmı özlemini çektiği ülkelerine gelemedi. (Vicdani) Toprakla kucaklaştılar. 30 yıldır ülkesine gelemeyen sanatçılar var. Ama ülkelerinden beden olarak kopsalar da, yürek ve duygu olarak her gün ülkenin sokaklarında ağlayan ananın gözyaşında yetimin çalınan aşının peşindeler. Üretmeye yazmaya devam ediyorlar. Çalıp söylemeye devam ediyorlar.

Doğanay şöyle seslenir okuruna: “Çünkü türküler çoğunlukla mistiktir, kadercidir, tutucudur. Yani idealisttir. Ama türküyü şiir sanmak, şiirde türkülerle aynılaşmak başka şeydir, şiir için türkülerden yararlanmak başka şey. Bu ikisini birbirine karıştırmak da, en az türkücülüğü şairlik sanmak kadar tehlikeli ve yanlıştır.”

Çekici söyleşiler, edebiyat bağlamında gözü pekçe bir girişim. Anlamlı bir sanat emeğiyle karşı karşıyayız

whatsapp 
Kitaplar - Satış - İade vb her türlü sorunuzu bize  whatsapp numaramızdan sorabilirsiniz. 
Numaramızı kaydedin ve mesajınızı yazın 05544999057

Sitemizde satılmakta olan kitapların %70'i 1 ila 3 iş günü içinde kargoya teslim edilebilecek kitaplardan oluşmaktadır.

%25 civarında kitabın sevk süresi 3 ila 7 iş gününü bulabilir.

Sitemizde %3 civarında kitabın bilgisinde yanlışlık veya geçici süreyle baskılarının bulunmama ihtimali olabilir. 

Her gün sitemizde bulunan kitapların %2'si oranında kitap güncellenmektedir.

Kapat