Sepetim (0) Sepetimi Göster
%30
İslami Davete Dair | Sıddık Karaduman | kitapambari.com

İslami Davete Dair

7,00 TL
- +
10,00 TL
%30
Sepete Ekle
Kargoya 2 iş gününde teslim edilir
İslami Davete Dair
İslami Davete Dair
Çıra Yayınları
7.00
İnsanlar tabiatları gereği her zaman irşada ve öğüte muhtaçtırlar. Dün nasıl insanlık peygamberlere muhtaç idiyse bugün de son Peygamberden sonra onların varisleri olan âlimlere ve davetçilere muhtaçtırlar. Bireyin sadece kendi nefsini ıslah etmesi ve onunla meşgul olması yeterli değildir. Aynı zamanda cemiyetin ıslahıyla da mükelleftir. Zira fert, cemiyetin tesirindedir. Bu gerçeği, nazar-ı dikkate alarak insan, içerisinde yaşadığı toplumun da kendi inançları çerçevesinde şekillenmesi için gayret göstermek durumundadır. Diğer taraftan Müslümanın içinde yaşadığı cemiyet, İslami bir cemiyet olmadıkça kendi hayatını İslami forma sokması mümkün değildir. Gayri İslami bir cemiyette, Müslüman bireyin İslamı tam manasıyla yaşaması mümkün değildir. Bu bakımdan fert, davetle mükelleftir. İslamı öğrenmek ve yaşamak arzusu içerisinde bulunan bu insanlara İslamı sunacak ilim sahibi, örnek yaşayışlı ve Allah rızasını gözeten ihlâslı davetçilere ihtiyaç vardır. İslam düşmanlarına karşı, İslamı koruyacak, itham ve itirazlara cevap verecek, İslamı yaşayacak kimselere duyulan ihtiyaç açıktır.
 • Açıklama
  • İnsanlar tabiatları gereği her zaman irşada ve öğüte muhtaçtırlar. Dün nasıl insanlık peygamberlere muhtaç idiyse bugün de son Peygamberden sonra onların varisleri olan âlimlere ve davetçilere muhtaçtırlar. Bireyin sadece kendi nefsini ıslah etmesi ve onunla meşgul olması yeterli değildir. Aynı zamanda cemiyetin ıslahıyla da mükelleftir. Zira fert, cemiyetin tesirindedir. Bu gerçeği, nazar-ı dikkate alarak insan, içerisinde yaşadığı toplumun da kendi inançları çerçevesinde şekillenmesi için gayret göstermek durumundadır. Diğer taraftan Müslümanın içinde yaşadığı cemiyet, İslami bir cemiyet olmadıkça kendi hayatını İslami forma sokması mümkün değildir. Gayri İslami bir cemiyette, Müslüman bireyin İslamı tam manasıyla yaşaması mümkün değildir. Bu bakımdan fert, davetle mükelleftir. İslamı öğrenmek ve yaşamak arzusu içerisinde bulunan bu insanlara İslamı sunacak ilim sahibi, örnek yaşayışlı ve Allah rızasını gözeten ihlâslı davetçilere ihtiyaç vardır. İslam düşmanlarına karşı, İslamı koruyacak, itham ve itirazlara cevap verecek, İslamı yaşayacak kimselere duyulan ihtiyaç açıktır.
   Stok Kodu
   :
   9786353157400
   Ebad
   :
   13.50x20.00
   Sayfa Sayısı
   :
   118
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2009-11
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat