Sipariş ve İade

Sipariş Koşulları:

1 - www.kitapambari.com kitap satış e-ticaret sitesidir. Sitemizde satışa sunulan kitapların hiçbirinin sahibi kitapambari.com değildir. Satılan ürünler yayıncılar veya dağıtıcı firmalar tarafından kitapambari.com'a gönderilen bilgilere göre düzenlenmiştir. Kitapların baskı durumları düzenli güncellemelere göre belirlenmekte ancak anlık verilere dayanmamaktadır. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Kitapambari.com sorumlu değildir. Dilerse kitapambari.com fiyat farkı müşteri lehine olan durumlarda kitap gönderimi yapabilir. 

2 - www.kitapambari.com sitesinde ki tüm ürünler yasalara uygun şekilde Bandrollü olarak satılmaktadır. İkinci el, korsan veya sahaf kitap satışı yapılmamaktadır.

3 - www.kitapambari.com 18 yaşından büyüklere hizmet vermektedir. 18 yaşından küçüklere yönelik yayınlar satılmakta ancak 18 yaşından küçüklerin siparişleri işleme alınmamaktadır.

4 - www.kitapambari.com sitesinden Kredi Kartı ( Peşin veya Taksitle - Peşin 3Ds ile ), Bankamatik Kartı, Banka Havalesi hizmet alabilirsiniz. Banka havalesi için ödeme yaptığınız kurum ayrıca hizmet ücreti talep edebilir. Banka havalesi ile yapılan ödemelerde ödeme dekontunu E-posta (siparis@kitapambari.com) ile bildirilmesi veya iletişim formu aracılığıyla ödeme beyanında bulunulması siparişlerin işleme alınmasını hızlandırmak açısından önemlidir. 3 iş günü içerisinde ödemesi yapılmayan siparişlerin iptali hakkı kitapambari.com sitesine aittir. İş günlerine cumartesi dahil değildir. Saat 16:00'dan sonra verilen siparişler bir sonraki iş günü tedarik edilmeye başlanır. Hafta sonu verilen siparişler pazartesi günü işleme alınırlar. İptal edilen bir siparişin ödemesi yapılmışsa verilen sipariş incelenir ve herhangi bir ücret farklılığı bulunmazsa sipariş tekrar işleme alınır. Elden teslimat, kapıda ödeme vs yollarla ürün satışı kesinlikle yapılmamaktadır.

5 - www.kitapambari.com sitesinde aksi belirtilmemişse tedarik usulüyle kitap satışı yapılmaktadır. ( Stok bilgileri için ürün detay bölümlerine bakabilirsiniz. ) Tüm ürünler kitapların detaylı bilgilerinde belirtilen tedarik sürelerine göre toplanmakta ve müşterilere gönderilmektedir. Tedarik süreleri bilgi amaçlı olup tedarikçilerin belirtmiş olduğu ortalama sürelerdir. Siparişin verildiği tarihte var olmayan ve ön görülmeyen Kitapların yeni baskı yapması, yayıncı tarafından sevkiyat yapılmaması, tedarikçilerden kaynaklanan aksaklıklar, tabi afet savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza gibi mücbir sebeplerden bu süreler aksayabilmektedir. www.kitapambari.com sitesinde 7 iş günü tedarik süresinden uzun tedarik süresi bulunmamaktadır. Aksi bir durum oluştuğunda müşteriye mutlaka bilgi verilir.

6 - www.kitapambari.com sitesinden vermiş olduğunuz siparişler yasalar çerçevesinde irsaliyeli fatura ile gönderilmektedir. Fiyatlar TL bazında olup kitaplar için uygulanan KDV oranı %0 kargo için uygulanan KDV oranı ise %18'dir. Ötüken Neşriyat e-fatura mükellefidir. Gerçek ve tüzel kişilere faturaları e-fatura olarak düzenlenmektedir. Tüzel kişiler için Vergi Dairesi ve Vergi Kimlik numarasının belirtilmesi zorunludur.

7 - www.kitapambari.com sitesi sadece Aras Kargo Firması ile ürün göndermektedir. Bu firmalarla yapılmış anlaşmalar sonucunda alınacak ücretler belirlenmiş olan ücretler Kargo ve Teslimat bölümünde belirtilmiştir. 

8 - www.kitapambari.com sitesin müşterilerin bilgileri 3. Şahıslarla kesinlikle paylaşılmamaktadır. 

9 - www.kitapambari.com sitesinden üye olarak veya üye olmadan sipariş verilebilir. Her iki sipariş şeklinde istenilen bilgiler üye olunduğunda istenen bilgilerle aynıdır. 

10- Sitemizde yayınlanan tüm fiyatlar KDV dahil fiyatlardır. 1 Şubat 2019 itibariyle Kitapta KDV oranı %0'dır.  Fatura ve Ödeme sayfalarında kitap ücretleri KDV hariç fiyat + KDV tutarı olarak gösterilir. Vade Farklı alış-verişlerde vade farkları iadelerde kolaylık olması için kitap fiyatlarının üzerine yansıtılır bu nedenle seçmiş olduğunuz taksit sayısına göre kitapların fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

İade ve Sipariş İptali:

1 - Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 14 ) günlük süre içinde iade edebilirsiniz.   Cayma Hakkınızı kullanabilirsiniz. 14 günlük süre kargonun teslim tarihi ile başlamaktadır. Cayma hakkının kullanımında kitapambari.com'un bir kusurunun bulunmadığı durumlarda iadeler için kargo ücretini alıcı ödeyecektir. İade işlemlerini başlatmadan önce kitapambari.com ile irtibat kurulması zorunludur.

2 -  Sayfası eksik, basım hatası bulunan, formaları yanlış yerleştirilmiş kitapların mesuliyeti kitapambari.com'a ait değildir ancak kitapambari.com bu kitapların değişimlerini bedelsiz olarak yapmaktadır.

3 - www.kitapambari.com sipariş aldığı ürünleri önceden belirttiği süreler içerisinde tedarik etmeye gayret etmektedir. Tedarik sürelerindeki aksamaları müşterisine ayrıca bildirir. Tedarik süresi içerisinde ürünün tedarik edilememesi durumunuda kargo ücreti www.kitapambari.com tarafından karşılanmak koşuluyla eksik gönderim yapabilir. Tedariğin hiç mümkün olmadığı durumlarda kalan tutar müşteriye iade edilir veya TL Karşılığı Puan olarak üyelik hesabına yüklenir.

4 - www.kitapambari.com sitesinden vermiş olduğunuz siparişlerinizi ürünler tedarik edilmeye başlamadan iptal edebilirsiniz. Ürünlerinde tedariği başladıktan sonra iade ve iptal ancak cayma hakkı hükümleri ile mümkündür. Siparişlerinizi Sipariş Takip Sayfasından takip edebilirsiniz.

5 - Birbirinden farklı tedarik sürelerine sahip ürünlerin aynı siparişte bulunması durumunuda müşteriler kargo ücreti kendilerine ait olmak kaydıyla kısmı teslimat isteyebilirler. Yahut kitapambari.com bu yönde insiyatif kullanabilir.

6 - Ürün bedellerinin iadeleri ödeme yapılan yönteme göre; kredi kartları ile yapılan ödemelerde kredi kartları banka havalesi veya posta çeki havalesinde ise müşteriden alınan hesap numaralarına yapılır. İadeler toplu olarak Haftanın Cuma ve Pazartesi günleri yapılmaktadır.

7 - Yukarıdaki hususlarla ilgili bir anlaşmazlıkda Mesafeli Hizmet Yönetmeliği gereğince Hakem Heyetleri ve İlgili Mahkemeler Yetkili olacaktır. Siparişinizi onayladığınızda yukarıdaki hususları kabul etmiş olacaksınız. Bu hususlar www.kitapambari.com sitesinin muhtelif yerlerinde ayrıca belirtilmiştir.

Kapat