Sepetim (0) Sepetimi Göster
%25
Siyonizm Düşünden İşgal Gerçeğine Filistin Kolektif | kitapambari.com

Siyonizm Düşünden İşgal Gerçeğine Filistin

Kargoya 2 iş gününde teslim edilir
Siyonizm Düşünden İşgal Gerçeğine Filistin
Siyonizm Düşünden İşgal Gerçeğine Filistin
İHH Kitap / İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı
5.25
Medeniyetlerin beşiği Ortadoğu, son yüzyılını karışıklıklar içerisinde geçirdi. Osmanlı döneminin I. Dünya Savaşı ile son bulduğu coğrafya, sonu gelmeyen çekişmelerin odağı oldu. Bölgenin jeopolitik, stratejik ve ekonomik önemi dünyayı yönetme iddiasında olan süper güçleri Ortadoğu arenasına çekti. Bu dönemde ince ince dokunan Yahudi devleti projesi hayata geçirilmeye başlandı. İki dünya savaşının kargaşası içerisinde Filistinde iyice artan Yahudi nüfusu, 1948 yılına gelindiğinde İngiltere ve Amerikanın gölgesinde İsrail ismi ile devletleştirildi. Bundan sonra savaşların, katliamların, göçlerin ardı arkası kesilmedi. Beş milyon Filistinli anavatanından uzakta oldukça zor şartlar altında yaşamaya mahkûm edildi. Müslümanlar Filistin topraklarında kadın-erkek, yaşlı-genç, başlattıkları İntifadaya kadar, en ağır şekilde sindirilmeye çalışıldı. İntifada on yıllardır kan kaybetmekte olan Filistin için yeni bir diriliş oldu. Filistinde iki taraf arasında sonu gelmeyen Barış Görüşmelerinin en önemli noktası Kudüs oldu. Kudüs taviz verilmeyecek bir bölge idi. Çünkü Kudüs kutsal şehirdi ve mübarek kılınmıştı. Bu çalışma Filistindeki Müslümanların haklarının teslim edilmesi noktasında tüm dünyanın en üst düzeydeki kurum ve kuruluşları ile sessizliğe büründüğü, en ağır katliamlarda bile istifini bozmadığı bir zamanda Türk ve dünya kamuoyu tarafından Filistin meselesinin iyice anlaşılması ve bir Kudüs bilinci oluşturulması maksadıyla kaleme alınmıştır. Zihinlerimizde Mescid-i Aksanın silueti oluşmaya başladığında, çalışma da amacına ulaşmış olacaktır.
 • Açıklama
  • Medeniyetlerin beşiği Ortadoğu, son yüzyılını karışıklıklar içerisinde geçirdi. Osmanlı döneminin I. Dünya Savaşı ile son bulduğu coğrafya, sonu gelmeyen çekişmelerin odağı oldu. Bölgenin jeopolitik, stratejik ve ekonomik önemi dünyayı yönetme iddiasında olan süper güçleri Ortadoğu arenasına çekti. Bu dönemde ince ince dokunan Yahudi devleti projesi hayata geçirilmeye başlandı. İki dünya savaşının kargaşası içerisinde Filistinde iyice artan Yahudi nüfusu, 1948 yılına gelindiğinde İngiltere ve Amerikanın gölgesinde İsrail ismi ile devletleştirildi. Bundan sonra savaşların, katliamların, göçlerin ardı arkası kesilmedi. Beş milyon Filistinli anavatanından uzakta oldukça zor şartlar altında yaşamaya mahkûm edildi. Müslümanlar Filistin topraklarında kadın-erkek, yaşlı-genç, başlattıkları İntifadaya kadar, en ağır şekilde sindirilmeye çalışıldı. İntifada on yıllardır kan kaybetmekte olan Filistin için yeni bir diriliş oldu. Filistinde iki taraf arasında sonu gelmeyen Barış Görüşmelerinin en önemli noktası Kudüs oldu. Kudüs taviz verilmeyecek bir bölge idi. Çünkü Kudüs kutsal şehirdi ve mübarek kılınmıştı. Bu çalışma Filistindeki Müslümanların haklarının teslim edilmesi noktasında tüm dünyanın en üst düzeydeki kurum ve kuruluşları ile sessizliğe büründüğü, en ağır katliamlarda bile istifini bozmadığı bir zamanda Türk ve dünya kamuoyu tarafından Filistin meselesinin iyice anlaşılması ve bir Kudüs bilinci oluşturulması maksadıyla kaleme alınmıştır. Zihinlerimizde Mescid-i Aksanın silueti oluşmaya başladığında, çalışma da amacına ulaşmış olacaktır.
   Stok Kodu
   :
   9786056220555
   Ebad
   :
   135-195
   Sayfa Sayısı
   :
   160
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2011-12
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   2.Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat