Sepetim (0) Sepetimi Göster
Sri Aurobindo'nun Özlüsözleri | Anne | kitapambari.com

Sri Aurobindo'nun Özlüsözleri

Çeviren: Adnan Çika
Sri Aurobindo'nun Özlüsözleri
Sri Aurobindo'nun Özlüsözleri
16.00
İnsan, evrimin zirvesi değil, insan bir geçiş varlığı; kendini aşamazsa, aşılacaktır. Anne, Sri Aurobindonun bu özlüsözünü, ve bunun gibi beş yüzün üzerindeki özlüsözünü detaylı şekilde açıklayıp ufkumuzu genişletmeye ve bizi yeni türe hazırlamaya çalışıyor; çünkü birçok insan için yoga, lotüs pozisyonunda oturup derin meditasyona dalmak, kundalinisini uyandırmaya çalışmak, ya da sirkvari akrobatik burkulmalar demek Sri Aurobindo'yla Anne'nin yogası bu değil. Sri Aurobindo'yla Annenin yogası, öteki yogaların bittiği yerde başlar; bu, formda olma yogası, diyet yogası, daha iyi, daha sağlıklı, daha mutlu yaşama yogası değil; hayatta daha başarılı olma, stres atma, cinsel gücü artırma yogası hiç değil; bu yoga başka şeye susayanların yogası, yeni güneşi doyasıya içmek isteyenlerin, gelecek yeni nefesi, yeni oksijeni içine çekmek, yeni gerçeği yaşamak isteyenlerin yogası; yeni türü, insandan sonra gelecek varlığı şekillendiren dönüşüm yogası.
 • Açıklama
  • İnsan, evrimin zirvesi değil, insan bir geçiş varlığı; kendini aşamazsa, aşılacaktır. Anne, Sri Aurobindonun bu özlüsözünü, ve bunun gibi beş yüzün üzerindeki özlüsözünü detaylı şekilde açıklayıp ufkumuzu genişletmeye ve bizi yeni türe hazırlamaya çalışıyor; çünkü birçok insan için yoga, lotüs pozisyonunda oturup derin meditasyona dalmak, kundalinisini uyandırmaya çalışmak, ya da sirkvari akrobatik burkulmalar demek Sri Aurobindo'yla Anne'nin yogası bu değil. Sri Aurobindo'yla Annenin yogası, öteki yogaların bittiği yerde başlar; bu, formda olma yogası, diyet yogası, daha iyi, daha sağlıklı, daha mutlu yaşama yogası değil; hayatta daha başarılı olma, stres atma, cinsel gücü artırma yogası hiç değil; bu yoga başka şeye susayanların yogası, yeni güneşi doyasıya içmek isteyenlerin, gelecek yeni nefesi, yeni oksijeni içine çekmek, yeni gerçeği yaşamak isteyenlerin yogası; yeni türü, insandan sonra gelecek varlığı şekillendiren dönüşüm yogası.
   Stok Kodu
   :
   9789759893606
   Ebad
   :
   155-240
   Sayfa Sayısı
   :
   448
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2004-4
   Çeviren
   :
   Adnan Çika
   Kapak Türü
   :
   Kuşe
   Kağıt Türü
   :
   1.hamur
   Dili
   :
   Tr, Fr, İng, Alm
 • Yazara Ait Diğer Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat