Sepetim (0) Sepetimi Göster
%13
Topkapı Sarayında Fatih Sultan Mehmet II.ye Ait Eserler | | kitapambar

Topkapı Sarayında Fatih Sultan Mehmet II.ye Ait Eserler

Kargoya 15 iş gününde teslim edilir
Topkapı Sarayında Fatih Sultan Mehmet II.ye Ait Eserler
Topkapı Sarayında Fatih Sultan Mehmet II.ye Ait Eserler
Türk Tarih Kurumu Yayınları
8.70
Dünya tarihinde bir devrim noktası olan İstanbul'un fethi, kültür ve sanat sahasında büyük akislere sebep olmuştur. Zaten bu fethin, üstün bilgi ve buna dayanan üstün silahın bir mahsulü olduğu aşikardır. Asırlarca muhasaralar göğüs geren surlar, Fatih'in döktürdüğü toplar karşısında delik deşik olmuş, muhasara sırasında icadedilen havan topları, Bizanslıları şaşırtmış, gemilerin karadan yürütülmesi son ümideleri de mahvetmiş ve ilahi bir kuvvet addedilen (Rum ateşi), bu kudretin karşısında sönmüş ve erimiştir.
 • Açıklama
  • Dünya tarihinde bir devrim noktası olan İstanbul'un fethi, kültür ve sanat sahasında büyük akislere sebep olmuştur. Zaten bu fethin, üstün bilgi ve buna dayanan üstün silahın bir mahsulü olduğu aşikardır. Asırlarca muhasaralar göğüs geren surlar, Fatih'in döktürdüğü toplar karşısında delik deşik olmuş, muhasara sırasında icadedilen havan topları, Bizanslıları şaşırtmış, gemilerin karadan yürütülmesi son ümideleri de mahvetmiş ve ilahi bir kuvvet addedilen (Rum ateşi), bu kudretin karşısında sönmüş ve erimiştir.
   Stok Kodu
   :
   9789751604699
   Ebad
   :
   245-335
   Sayfa Sayısı
   :
   102
   Baskı
   :
   2
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   2.Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat