Sepetim (0) Sepetimi Göster
%25
Hayati Bice Türk Siyasetinde MHP Üzerine Notlar | kitapambari.com

Türk Siyasetinde MHP Üzerine Notlar

Kargoya 2 iş gününde teslim edilir
Türk Siyasetinde MHP Üzerine Notlar
Türk Siyasetinde MHP Üzerine Notlar
Önder Yayıncılık
15.00
Yarım asırlık MHP Tarihini değerlendirdiğim bu kitabımda sığ siyasi tartışmaların uzağında durmağa gayret ettim. Ancak, güncel siyaset çalkantılarını da anlamayı mümkün kılacak yazılarımla milliyetçi siyasetin yarım asırlık birikimini
Analiz etmeye çalıştım.

Siyaset ile ilgilenmeleri, hayatın bir gerçeği olarak tartışılması gereken İslami cemaatlerin siyaset planındaki etkilerini ele aldığım ve cemaat faaliyetlerinin legal bir çerçevede yeniden organize edilmesi gereğini vurgulayan yazılarım, 15 Temmuz 2016 darbe girişimi ışığında dikkatle değerlendirilmelidir. Siyaseti etkilemeye ve yönlendirmeye yönelik cemaat çalışmalarının hedefindeki bir siyasi oluşum olarak MHP ve özellikle lideri Devlet Bahçeli 'nin özel görüşmelerimizde verdiği bilgilerin bir kısmı da böylece tarihe kaydedilmiş oldu.

MHP siyasetinin kurucu lideri Başbuğ Alparslan Türkeş olmak üzere, ülkücü siyasete emek vermiş milyonlarca ülküdaşımızı temsilen Gün Sazak, Devlet Bahçeli, Muhsin Yazıcıoğlu ve Ali Güngör gibi değerli isimleri de bir vefa borcunu eda görevi olarak kitabımda birer yazı ile anmak istedim.
Kapat