Sepetim (0) Sepetimi Göster
%20
Alis Harikalar Diyarında | Lewis Carroll | kitapambari.com

Alis Harikalar Diyarında

Çeviren: Nihal Yeğinobalı
5,60 TL
- +
7,00 TL
%20
Sepete Ekle
Kargoya 1 iş gününde teslim edilir
Alis Harikalar Diyarında
Alis Harikalar Diyarında
İmge Kitabevi Yayınları
5.60

Belki de dünyada Alis Harikalar Diyarında'dan daha çok okunan bir çocuk romanı yoktur. Aslında tanınmış bir matematik profesörü olan ve Lewis Carroll takma adını kullanan Charles Lutwidge Dodgson'ın bu büyüleyici yapıtı, yazılışının üzerinden geçen yüz elli yıllık zaman içerisinde, büyük küçük herkesin ilgisini çekmiş; Beatles'tan Nabokov'a yirminci yüzyılda birçok sanatçıya ve sanat eserine esin kaynağı olmuştur.

Roman, piknik yapmakta olan Alis'in beyaz bir tavşanın arkasından gitmesi ve tavşanın girdiği deliğe bakarken içeriye düşmesiyle başlar. Küçük delik bir anda büyür ve Alis kendisini bir düşler ülkesinde bulur. Alis'in olağanüstü serüveni böylece başlamıştır. Sihirli yiyecekler, konuşan kedi, nargile içen tırtıl, kriket oynayan flamingolar ve kirpiler, kötü kalpli Kupa Kraliçesi ve daha nice sıradışı kahramanla tanıştığı Harikalar Diyarı'nda inanılmaz olaylarla, çözümsüz bilmecelerle, anlaşılmaz sözcük oyunlarıyla karşılaşır.

Bir çocuk romanı olmasının ötesinde, arka planı mantık ve matematik kavramlarıyla örülmüş bu efsanevi eserin tam metni Nihal Yeğinobalı'nın güzel Türkçesiyle okurlarla buluşuyor.

Kapat