Sepetim (0) Sepetimi Göster
%30
Allah'ı Ne Kadar Tanıyoruz? 1 | Şair'ül İslam Yunus Kokan | kitapambar

Allah'ı Ne Kadar Tanıyoruz? 1

34,30 TL
- +
49,00 TL
%30
Sepete Ekle
Kargoya 1 iş gününde teslim edilir
Allah'ı Ne Kadar Tanıyoruz? 1
Allah'ı Ne Kadar Tanıyoruz? 1
Tilki Kitap
34.30

O Zat-ı Kuddûs ki O Allah'tır, Allah. O'ndan gayrı yoktur hiçbir ilah. Ezeli ve ebedî hayat ile diridir, ölümlü olmaktan münezzehtir. Tüm varlık âlemini ayakta tutan ve düzenini kudret elinde bulunduran ancak O'dur. O'nu asla ne gaflet basar, ne yorgunluk ve ne de bir uyku. Göklerde ve yerde, bilinen ve bilinmeyen tüm âlemlerde ne varsa tamamı O'nundur, O'nun mülkündedir, O'nun kabza-i tasarrufundadır.

O kullarının yaptıklarını, yapmadıklarını, yapacaklarını, yapmayacaklarını, yapabileceklerini, yapamayacaklarını, bildiklerini, bilmediklerini, bilemediklerini, bilemeyeceklerini, bilgi ve idrakları dışında olanı, dünyalarını, ahiretlerini ve şüphesiz ki her şeyi bilir. Onlar ise, O'nun dilediği ve nizam kanunları içinde, iradesinin tecellisine uygun olan kadarının dışında, O'nun ilminden hiçbir şeyi layıkıyla kavrayamazlar.

O'nun hâkimiyeti, saltanatı, kudreti, otoritesi ve tasarrufu ve düzeni bütün gökleri ve yeri ve her yeri kuşatmıştır. Tüm âlemleri bir bütünlük içinde tek başına idare etmek, gözetmek, korumak, vaad ettiklerini yerine getirmek Allah'ı yormaz, O asla yorulmaz. Bütün bu işler Allah'a ağır da gelmez. O'nun şanı pek yücedir ve O Zat-ı Kuddûs her türlü noksanlıktan münezzehtir.

Kapat