Sepetim (0) Sepetimi Göster
%25
Hikmet Hoşsucu Balıkçılık 1 | kitapambari.com

Balıkçılık 1(Avlanma Araçları ve Teknolojisi)

Balıkçılık 1
Balıkçılık 1 (Avlanma Araçları ve Teknolojisi)
9.38

Eskişehir, 1946 doğumlu Hoşsucu ilkokul eğitimini tamamladıktan sonra orta ve lise eğitimini Eskişehir Atatürk Lisesi (EAL) de 1965 yılında bitirmiş ve yüksek eğitimini Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde Ziraat Yüksek Mühendisi (Zooteknist) olarak 1972 yılında mezun olmuştur. EÜ Ziraat Fakültesi Hayvan Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Bölümü'nde proje teknikk elemanı olarak göreve başlayan Hoşsucu 1975 yılında asistanlık kadrosuna atanarak akademik çalışmalarına başlamıştır. Doktora çalışmasını Su Ürünleri Bilimi dalında 1979 yılında tamamlamış ve 1982 yılında EÜ Su Ürünleri Yüksekokulu'na Yrd. Doç. olarak atanmıştır. Su Ürünleri Yetiştiriciliği ve Balıkçılık Teknolojisi alanında araştırma ve eğitim faaliyetlerini sürdüren Hoşsucu 1987 yılında doçentlik aşamasına yükselmiş ve 1993 yılında EÜ Su Ürünleri Fakültesi'nde profösörlüğe atanmıştır. Akademik çalışma hayatı içinde 5 adedi ders kitabı olarak 101 adet bilimsel yayına sahiptir. İdari olarak Su Ürünleri Yüksekokulu Müdür Yardımcısı, Su Ürünleri Fakültesi Avlama Teknolojisi Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Avlanma ve İşleme Teknolojisi Bölümü Başkanlığı, Su Ürünleri Fakültesi Dekanlığı ve EÜ Tire Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevlerini yapmıştır. Evli ve 3 çocuk sahibi olan Hoşsucu Almanca bilmektedir.

 • Açıklama
  • Eskişehir, 1946 doğumlu Hoşsucu ilkokul eğitimini tamamladıktan sonra orta ve lise eğitimini Eskişehir Atatürk Lisesi (EAL) de 1965 yılında bitirmiş ve yüksek eğitimini Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde Ziraat Yüksek Mühendisi (Zooteknist) olarak 1972 yılında mezun olmuştur. EÜ Ziraat Fakültesi Hayvan Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Bölümü'nde proje teknikk elemanı olarak göreve başlayan Hoşsucu 1975 yılında asistanlık kadrosuna atanarak akademik çalışmalarına başlamıştır. Doktora çalışmasını Su Ürünleri Bilimi dalında 1979 yılında tamamlamış ve 1982 yılında EÜ Su Ürünleri Yüksekokulu'na Yrd. Doç. olarak atanmıştır. Su Ürünleri Yetiştiriciliği ve Balıkçılık Teknolojisi alanında araştırma ve eğitim faaliyetlerini sürdüren Hoşsucu 1987 yılında doçentlik aşamasına yükselmiş ve 1993 yılında EÜ Su Ürünleri Fakültesi'nde profösörlüğe atanmıştır. Akademik çalışma hayatı içinde 5 adedi ders kitabı olarak 101 adet bilimsel yayına sahiptir. İdari olarak Su Ürünleri Yüksekokulu Müdür Yardımcısı, Su Ürünleri Fakültesi Avlama Teknolojisi Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Avlanma ve İşleme Teknolojisi Bölümü Başkanlığı, Su Ürünleri Fakültesi Dekanlığı ve EÜ Tire Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevlerini yapmıştır. Evli ve 3 çocuk sahibi olan Hoşsucu Almanca bilmektedir.

   Stok Kodu
   :
   9789754833775
   Ebad
   :
   16.50x24.00
   Sayfa Sayısı
   :
   247
   Basım Yeri
   :
   İzmir
   Baskı
   :
   8
   Basım Tarihi
   :
   2011-08
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yazara Ait Diğer Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat