Sepetim (0) Sepetimi Göster
%30
Cehenneme Talip Olanlar | Hamza Tekin | kitapambari.com

Cehenneme Talip Olanlar

Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Cehenneme Talip Olanlar
Cehenneme Talip Olanlar
Nun Yayıncılık
7.13
Bu kitabın derlenip yazılmasından maksat, cehennemi anlamak ve anlatmak, orada Allah düşmanları için hazırlanan perişanlıkları, cezaları, felaketleri açıklamaktır. Umudumuz o ki, bu kitap önce kendi nefsimi ve diğer nefisleri düştüğü çukurdan, bulaştığı fesat ve aymazlıktan kurtarsın, onu kurtarmayı çabuklaştırmaya sebeb ve vesile olsun. Nefisler özellikle bu zamanda, Allahın dinine itibarın azaldığı bu çağda tembelleşti, battallaştı, alabildiğine şehvetlere bulaştı, arzuların ve heveslerin peşinde döne döne dolaştı. Allahtan mâli hülyalar ve şehvetler tedarikini arzulayıp umdu. Bu kötü hâli ve onulmaz derdi gönülden ancak iki şey silip giderebilir: Ya yakıcı ve rahatsız edici bir korku veya sıkıntı verecek bir aşk ve şevk. Allahın korkunç dediği şeyden korkmak ise bu kötü hâlden kurtulmaya herhalde en iyi ilaçtır. Cehennem çok kötü yerdir. Tüm cezalardan oradaki ceza beterdir! Kaynar sular içer orada asiler! Gıslin yudumlayıp zakkum yerler bagiler! Bilirim cennetin hiç ucuz değil, ceza yerin olan cehennem dahi lüzumsuz değil! Az sermaye ile rahmetini almak isterim, fazlınla kereminle cennetinde kalmak isterim! Sıratı kaymadan geçeyim Rabbim, cennette şarab-ı tahuru içeyim Rabbim! Herkes cehenneme uğrayacak diyor Kitabın, gelecek orada mücrime itabın! Köprüde kereminle elimden tut, hiçbir zaman senden kesmedim umut! Cehenneme talip olanlar, cennete talip olanların okuması gereken bir kitap!..
 • Açıklama
  • Bu kitabın derlenip yazılmasından maksat, cehennemi anlamak ve anlatmak, orada Allah düşmanları için hazırlanan perişanlıkları, cezaları, felaketleri açıklamaktır. Umudumuz o ki, bu kitap önce kendi nefsimi ve diğer nefisleri düştüğü çukurdan, bulaştığı fesat ve aymazlıktan kurtarsın, onu kurtarmayı çabuklaştırmaya sebeb ve vesile olsun. Nefisler özellikle bu zamanda, Allahın dinine itibarın azaldığı bu çağda tembelleşti, battallaştı, alabildiğine şehvetlere bulaştı, arzuların ve heveslerin peşinde döne döne dolaştı. Allahtan mâli hülyalar ve şehvetler tedarikini arzulayıp umdu. Bu kötü hâli ve onulmaz derdi gönülden ancak iki şey silip giderebilir: Ya yakıcı ve rahatsız edici bir korku veya sıkıntı verecek bir aşk ve şevk. Allahın korkunç dediği şeyden korkmak ise bu kötü hâlden kurtulmaya herhalde en iyi ilaçtır. Cehennem çok kötü yerdir. Tüm cezalardan oradaki ceza beterdir! Kaynar sular içer orada asiler! Gıslin yudumlayıp zakkum yerler bagiler! Bilirim cennetin hiç ucuz değil, ceza yerin olan cehennem dahi lüzumsuz değil! Az sermaye ile rahmetini almak isterim, fazlınla kereminle cennetinde kalmak isterim! Sıratı kaymadan geçeyim Rabbim, cennette şarab-ı tahuru içeyim Rabbim! Herkes cehenneme uğrayacak diyor Kitabın, gelecek orada mücrime itabın! Köprüde kereminle elimden tut, hiçbir zaman senden kesmedim umut! Cehenneme talip olanlar, cennete talip olanların okuması gereken bir kitap!..
   Stok Kodu
   :
   9789944491372
   Ebad
   :
   13.50x20.00
   Sayfa Sayısı
   :
   288
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2009-3
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yazara Ait Diğer Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat