Sepetim (0) Sepetimi Göster
Çocuklar İçin Shakespeare Öyküleri (Ciltli) | Angela Mcallister | kita

Çocuklar İçin Shakespeare Öyküleri (Ciltli)

Çeviren: Ayşen Gür
70,00 TL
- + Sepete Ekle
Çocuklar İçin Shakespeare Öyküleri (Ciltli)
Çocuklar İçin Shakespeare Öyküleri (Ciltli)
Arden Yayınları
70.00

“Olmak ya da olmamak, işte bütün mesele bu!”Shakespeare'in birbirinden güzel 12 klasik öyküsüyle dolu harikabir sahneye buyurun!

Macbeth, Romeo ve Juliet, Hamlet, Bir Yaz Gecesi Rüyası,Fırtına, Onikinci Gece, Othello, Beğendiğiniz Gibi, Julius Caesar,Kuru Gürültü, Kral Lear ve Venedik Taciri. Hepsi çocuklar için,sadeleştirilerek yeniden yazıldı.

Edebiyat dünyasının gelmiş geçmiş en ünlü isminin kalemindençıkan her bir klasik, duyguları ve yaşantısı ile insanı anlatıyor.Danimarka Kralı ya da Veronalı bir aşık, Venedikli bir tacir ya daRomalı bir komutan… Ortak duygularımızı, karakterimizi, bizibiz yapan her şeyi, acıyı ve aşkı, öfkeyi ve şefkati, kıskançlık vedostluğu bize daha iyi kim anlatabilir? Elbette Shakespeare!Baştan sonra renkli illüstrasyonlarla bezeli kitapta,Shakespeare'in yaşam öyküsü ile oyunlarındaki konulara vekarakterlere dair ipuçları da yer alıyor.Shakespeare klasiklerini tüm belli başlı karakterleri ve olayörgüsünü koruyarak, büyük bir ustalıkla, yazar Angela McAllisterçocukların anlayacağı bir dile dönüştürdü.

Kapat