Sepetim (0) Sepetimi Göster
%15
Abdullah Cevdet Dilmesti-i Mevlana ve Gazali'de Ma'rifetullah,Ruba'iyy

Dilmesti-i Mevlana ve Gazali'de Ma'rifetullah, Ruba'iyyat-ı Gazali, Orfi'de Şi'r ve İrfanMevlana'nın Gönül Sarhoşluğu ve Gazali'de Marifetullah, Gazali'nin Rubaileri, Orfi'de Şiir ve İrfan

18,70 TL
- +
22,00 TL
%15
Sepete Ekle
Kargoya 2 iş gününde teslim edilir
Dilmesti-i Mevlana ve Gazali'de Ma'rifetullah, Ruba'iyyat-ı Gazali, Orfi'de Şi'r ve İrfan
Dilmesti-i Mevlana ve Gazali'de Ma'rifetullah, Ruba'iyyat-ı Gazali, Orfi'de Şi'r ve İrfan Mevlana'nın Gönül Sarhoşluğu ve Gazali'de Marifetullah, Gazali'nin Rubaileri, Orfi'de Şiir ve İrfan
Çizgi Kitabevi Yayınları
18.70

"Dilmesti-i Mevlana'nın bir kısmı daha önce İçtihad Mecmuası'nda yayınlanmıştı. Şimdi kitap şeklinde basılırken esere, bir çok yeni parçalardan başka ayrıca, bir şiirler derlemesi teşkil eden 'Gazali'nin Rubaileri'de ilave olunmuştur. İran'ın en ince ve en kuvvetli şairi Orfi-i Şirazi'nin yüksek ve ince asil ve özgürlüğü koruyan şiirlerden yaptığım seçkinin tamamlama olarak ve Orfi'de Şiir ve İrfan unvanıyla Dilmesti-i Mevlana'ya katılması kararlaştırılmıştı. İran edebiyatında kamil üstad olan dostum Hüseyin Daniş Bey'le sonradan verdiğimiz ve Orfi'nin divanından tercümeli bir seçki kitabı vücuda getirmeye ait kararımız üzerine bu genişçe projemi bıraktım. Daha önce seçip ayırmış olduklarımın içinde berceste bir kaç mısra veya beyti yine Orfi'de Şiir ve İrfan karalaştırılmış unvanı altında fakat tercümesiz olarak Dilmesti-i Mevlana'ya eklemekle yetiniyorum."

 • Açıklama
  • "Dilmesti-i Mevlana'nın bir kısmı daha önce İçtihad Mecmuası'nda yayınlanmıştı. Şimdi kitap şeklinde basılırken esere, bir çok yeni parçalardan başka ayrıca, bir şiirler derlemesi teşkil eden 'Gazali'nin Rubaileri'de ilave olunmuştur. İran'ın en ince ve en kuvvetli şairi Orfi-i Şirazi'nin yüksek ve ince asil ve özgürlüğü koruyan şiirlerden yaptığım seçkinin tamamlama olarak ve Orfi'de Şiir ve İrfan unvanıyla Dilmesti-i Mevlana'ya katılması kararlaştırılmıştı. İran edebiyatında kamil üstad olan dostum Hüseyin Daniş Bey'le sonradan verdiğimiz ve Orfi'nin divanından tercümeli bir seçki kitabı vücuda getirmeye ait kararımız üzerine bu genişçe projemi bıraktım. Daha önce seçip ayırmış olduklarımın içinde berceste bir kaç mısra veya beyti yine Orfi'de Şiir ve İrfan karalaştırılmış unvanı altında fakat tercümesiz olarak Dilmesti-i Mevlana'ya eklemekle yetiniyorum."

   Stok Kodu
   :
   9786055022945
   Ebad
   :
   13.50x21.50
   Sayfa Sayısı
   :
   229
   Basım Yeri
   :
   Konya
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2014-12
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe Osmanlıca
 • Yazara Ait Diğer Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat