Sepetim (0) Sepetimi Göster
%26
Dünyayı Değiştiren Düşünürler 1 | Sadık Usta | kitapambari.com

Dünyayı Değiştiren Düşünürler 1Felsefenin Şafağı: Hint, Çin Yunan, Roma ve Rönesans Avrupa'sı

27,41 TL
- +
37,04 TL
%26
Sepete Ekle
Kargoya 2 iş gününde teslim edilir
Dünyayı Değiştiren Düşünürler 1
Dünyayı Değiştiren Düşünürler 1 Felsefenin Şafağı: Hint, Çin Yunan, Roma ve Rönesans Avrupa'sı
Kafka Yayınevi
27.41

Felsefe ne zaman ortaya çıktı ve hangi tarihsel süreçlerin ürünü oldu? İdealizm mi yoksa materyalizm mi daha önce ortaya çıktı? Tarihten günümüze değişmeyen felsefi bir çizgi var mı?

Elinizdeki bu eser, sadece yukarıdaki sorulara yanıt aramıyor, aynı zamanda Kadim Hindistan ve Çin'den başlayarak uygarlığın ayak izlerini takip ediyor; felsefenin Hint, Çin, Antik Yunan-Roma ve Rönesans Avrupa'sında ortaya çıkışının tarihsel-toplumsal koşullarını inceliyor. Toplam beş cilt olarak hazırlanan bu eserde, düşünce ve eylemleriyle insanlık tarihine yön vererek dünyayı değiştiren düşünürlerin ve filozofların temel eserlerinden seçkiler yer alıyor.
Dünyayı değiştiren düşünürleri yakından tanımak, ortaya koydukları muazzam eserlerden yapılmış seçkilerden hareketle düşüncelerine nüfuz etmek isteyenlerin her zaman ellerinin altında bulundurmaları gereken bir yapıt.

Birinci cildin kapsamı şöyle: Hint Vedaları, Uddalaka, Konfüçyüs, Lao Tzu, Me-ti, Anaksimandros, Herakleitos, Demokritos, Platon, Aristoteles, Epikür, Lucretius, Seneca, Leonardo da Vinci, Luther, Erasmus, Müntzer, Thomas More ve Kopernik.

Kapat