Sepetim (0) Sepetimi Göster
Hatıralarım Ermeni Olaylarının İçyüzü
Hatıralarım Ermeni Olaylarının İçyüzü "Ermeni Olaylarının İçyüzü"
Selis Kitaplar
7.78

Hüseyin Nazım Paşa, Ermeni komitacıların faaliyetlerini artırdığı bir dönemde Zaptiye Nazırı olarak görev yapmış ve olayları bizzat yaşamıştır. Aslında oldukça uzlaşmacı ve hoşgörülü bir kişiliğe sahip olan Nazım Paşa, olayları önlemek için aldığı sert tedbirlerden dolayı "Ermeni celladı" lakabıyla anılmıştır. II. Abdülhamid'e olan muhalefetiyle de bilinen Nazım Paşa, Ermeni olayları esnasında yaşadıklarının yanısıra, Saray ile sürtüşmelerini ve yönetim hatalarını da anlatmaktadır. Tarihimizin önemli bir kesitine ışık tutacak olan Hüseyin Nazım Paşa'nın hatıraları, girift olayları sohbet üslubu içinde kolay anlaşılır bir şekilde sunmaktadır.

 • Açıklama
  • Hüseyin Nazım Paşa, Ermeni komitacıların faaliyetlerini artırdığı bir dönemde Zaptiye Nazırı olarak görev yapmış ve olayları bizzat yaşamıştır. Aslında oldukça uzlaşmacı ve hoşgörülü bir kişiliğe sahip olan Nazım Paşa, olayları önlemek için aldığı sert tedbirlerden dolayı "Ermeni celladı" lakabıyla anılmıştır. II. Abdülhamid'e olan muhalefetiyle de bilinen Nazım Paşa, Ermeni olayları esnasında yaşadıklarının yanısıra, Saray ile sürtüşmelerini ve yönetim hatalarını da anlatmaktadır. Tarihimizin önemli bir kesitine ışık tutacak olan Hüseyin Nazım Paşa'nın hatıraları, girift olayları sohbet üslubu içinde kolay anlaşılır bir şekilde sunmaktadır.

   Stok Kodu
   :
   9799758724221
   Ebad
   :
   13.50x21.00
   Sayfa Sayısı
   :
   292
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   3
   Basım Tarihi
   :
   2007-09
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat