Sepetim (0) Sepetimi Göster
%20
Hoş Sada | İskender Pala | kitapambari.com

Hoş SadaAşk ve Hikteme Dair...

Kargoya 1 iş gününde teslim edilir
Hoş Sada
Hoş Sada Aşk ve Hikteme Dair...
Kapı Yayınları
9.60

Elinizdeki kitapçık Divan şiirinin has bahçesinden ıtırlar taşır ve tamamen kendi seçtiğim güzellikleri içerir. Bu kitapçıkta yer alan beyit veya mısraların çoğu keskin zekâların geniş kültürle yoğurdukları hik-metleri söyler ve adeta büyük tecrübelerin, geleneğe ait tavırların, toplumsal değer yargılarının bir resm-i geçidi gibidir.

Şair, Âvâzeyi bu âleme Dâvûd gibi sal / Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş diyor. Buradaki sadâyı hayal ve deha, hikmet ve tecrübe, estetik ve kelam olarak anladığımızda, elinizdeki kitabın içinde çok güzel sadâlar bulacağınıza sizi temin edebiliriz.
Öyle sadâlar ki, hakikati şiir kalıbında ancak böyle anlatabilir, insanların zihnine yüzyıllarca yaşayacak bir fikri estetik zarafetle ancak bu türde yerleştirebilirsiniz.

Divan şiirini sevdiren adam İskender Palanın beş yüz yıllık söz harmanını savurarak seçtiği tane beyitler ve dizelerden oluşan bu kitaptaki her ifade, -eğer zevkine ererseniz- gündelik hayatta cümlelerinizi süsleyerek anlatımınızı renklendirip sözünüzün etkisini arttıracak; ezberleyeceğiniz her hoş sadâ da sizin sadânıza ayrı bir hoşluk katacaktır.

Kapat