Sepetim (0) Sepetimi Göster
%24
Kaval Çiçeği | Taki Akkuş | kitapambari.com

Kaval Çiçeği

7,04 TL
- +
9,26 TL
%24
Sepete Ekle
Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Kaval Çiçeği
Kaval Çiçeği
Sarissa Yayınları
7.04

Akkuş, insanlık tarihi kadar eski bir geçmişi olan bu masal kaynağından beslenip, esinlenirken; işleme biçimi ve anlatım tekniğiyle oldukça başarılı bir yöntem izliyor. Sunduğu masalları doğrudan anlatmadığı gibi, derlemeci bir izlenim de yaratmıyor. Halkının masallarını: Kır Çiçekleri adını verdiği halkı-nın çocuklarına dolaylı yollardan usta bir anlatım tekniğiyle sunuyor yapıtında.

Masalların içerdiği zengin ve anlamlı özü, çocukların düşünce ve duyarlılığıyla ustaca bağdaştırırken, bilinçli yöntemiyle eleştirici bir tavır da geliştiriyor, anlatım tekniğinde. Bu tekniksel olguyu, kimi zaman masalların içeriğinde doğrudan, kimi kez halk ananın temsilcileri olan çocukların anlatımından dolaylı yoldan uyguluyor.

Akkuş, öykü-masal birlikteliğinde bize sunduğu bu yapıtında halkın zengin kültürü olan türküler, halaylar ve oyunlar gibi folklorik olguları da içerikte ustaca yansıtıyor. Akkuş'un Kır Çiçekleri, piknik adlı yapıtı ; “Deniz Kızlarında” olduğu gibi “Kaval Çiçeği” de çocuklarımız kadar, büyüklerin de beğeniyle okuyabileceği bir yapıt.

Kapat