Sepetim (0) Sepetimi Göster
Küstah Amerika
Küstah Amerika
Endülüs Yayınları
11.25

Mark Twain Amerikan siyasi akidesini şöyle formüle ediyor: - İnsan hayatının amacı nedir? Zengin olmak - Nasıl? Eğer becerebilirsek şerefsizce, mecbur olursak namuslu yoldan. - Tek ve gerçek Tanrı kimdir? Tanrı paradır. Altın, dolar ve hisse senedi. Baba, oğul ve ruhları... -Mark Twain- "Japon sivillerin komple ortadan kaldırılması gerekir..." -Başkan Roosevelt'in danışmanı-1945- "Siyah renkli deriye sahip bir insan beyazlardan daha az değerlidir ve bu yüzden onun, insani temel haklardan yararlanmasına engel olunabilir... ona karşı zorbalık yapılabilir... hatta öldürülebilir de..." -New York Times- "Ya oy sandığı ya da fişekler. Oy sandığıyla birşey değişmezse, korkarım silah kullanarak bazı değişiklikler gelecektir..." -Malcolm X- "Birleşik Devletler şiddet yoluyla hareket etmekten başka bir şey yapamaz; şiddet onların kaderidir!" -Rolf Winter- "Küstah Amerika" Rolf Winter'in haftalarca en çok satan kitaplar listesinde yeralmış en önemli eserlerinden biridir.

 • Açıklama
  • Mark Twain Amerikan siyasi akidesini şöyle formüle ediyor: - İnsan hayatının amacı nedir? Zengin olmak - Nasıl? Eğer becerebilirsek şerefsizce, mecbur olursak namuslu yoldan. - Tek ve gerçek Tanrı kimdir? Tanrı paradır. Altın, dolar ve hisse senedi. Baba, oğul ve ruhları... -Mark Twain- "Japon sivillerin komple ortadan kaldırılması gerekir..." -Başkan Roosevelt'in danışmanı-1945- "Siyah renkli deriye sahip bir insan beyazlardan daha az değerlidir ve bu yüzden onun, insani temel haklardan yararlanmasına engel olunabilir... ona karşı zorbalık yapılabilir... hatta öldürülebilir de..." -New York Times- "Ya oy sandığı ya da fişekler. Oy sandığıyla birşey değişmezse, korkarım silah kullanarak bazı değişiklikler gelecektir..." -Malcolm X- "Birleşik Devletler şiddet yoluyla hareket etmekten başka bir şey yapamaz; şiddet onların kaderidir!" -Rolf Winter- "Küstah Amerika" Rolf Winter'in haftalarca en çok satan kitaplar listesinde yeralmış en önemli eserlerinden biridir.

   Stok Kodu
   :
   3990000023620
   Ebad
   :
   12.50x19.50
   Sayfa Sayısı
   :
   238
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1992
   Çeviren
   :
   Yasemin Kara
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat