Sepetim (0) Sepetimi Göster
%30
Mevleviler Yolu | İsmail Bin Ahmed El-Ankaravi | kitapambari.com

Mevleviler YoluŞeyh Rüsuhüddin İsmail Bin Ahmed El-Ankaravi

Kargoya 2 iş gününde teslim edilir
Mevleviler Yolu
Mevleviler Yolu Şeyh Rüsuhüddin İsmail Bin Ahmed El-Ankaravi
Şule Yayınları
14.00
Asıl adı Minhacül Fukara olan, On yedinci yüzyıl Osmanlı düşünce hayatının parlak simalarından biri olan İsmail Ankaravînin müellifi olduğu Mevleviler Yolu, Prof. Dr. Mehmet Kanarın titiz çalışmalarıyla dilimize çevrildi. Sadeleştirilmiş metni sunulan ve Mevleviler Yolu üst başlığı verilen Minhacül Fukara tasavvufi konularla birlikte, dervişlerin hâllerinden, süluk mertebelerinden bahseden bir eser olup; metinde, Mesnevi ile Fütûhât-ı Mekkiyeden alıntılarda bulunulmuş; bunlar ayet, hadis ve büyük şeyhlerin sözleriyle teyit edilmiştir. Mevleviler arasında çok meşhur olan bu eserin sonuna, sema hakkında küçük bir risale olan Hüccetüssemâ risalesi eklenmiştir. Ankaravînin Şerh-i Mesnevî'den sonra en tanınmış eseri Minhâcü'I-fukara, Şule Yayınevinden çıktı.
 • Açıklama
  • Asıl adı Minhacül Fukara olan, On yedinci yüzyıl Osmanlı düşünce hayatının parlak simalarından biri olan İsmail Ankaravînin müellifi olduğu Mevleviler Yolu, Prof. Dr. Mehmet Kanarın titiz çalışmalarıyla dilimize çevrildi. Sadeleştirilmiş metni sunulan ve Mevleviler Yolu üst başlığı verilen Minhacül Fukara tasavvufi konularla birlikte, dervişlerin hâllerinden, süluk mertebelerinden bahseden bir eser olup; metinde, Mesnevi ile Fütûhât-ı Mekkiyeden alıntılarda bulunulmuş; bunlar ayet, hadis ve büyük şeyhlerin sözleriyle teyit edilmiştir. Mevleviler arasında çok meşhur olan bu eserin sonuna, sema hakkında küçük bir risale olan Hüccetüssemâ risalesi eklenmiştir. Ankaravînin Şerh-i Mesnevî'den sonra en tanınmış eseri Minhâcü'I-fukara, Şule Yayınevinden çıktı.
   Stok Kodu
   :
   9786054498246
   Ebad
   :
   13.50x21.00
   Sayfa Sayısı
   :
   430
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2012-01
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat