Sepetim (0) Sepetimi Göster
Savunma
Savunma Savunma
İleri Yayınları
11.20

Türkiye'nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim. Ve bu sebeple Amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı da ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün. Ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum. Bu bağımsızlık düşüncesini mezara götüreceğiz. Sayın Savcı, - Amerikan emperyalizmi gayri millidir. - Ona ortaklık edenler ulusumuza ihanet etmişlerdir. - Emperyalizme karşı mücadele suç değildir, silahlı mücadele ise Anayasayı ihlal değildir. - Gayri milli olan emperyalizm ve ortaklarının sömürüsü, Anayasaya aykırıdır. Buna göre iki şey var; 1- Eğer belli bir hata sonucu, iddianame ve mütalaayı hazırladınızsa dikkatli olunuz; idamını istediğiniz kişiler kasaplık koyun değildir ve siz savcısınız.. 2- Yok eğer yaptığınızın bilincinde iseniz, yolunuz açık olsun..

 • Açıklama
  • Türkiye'nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim. Ve bu sebeple Amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı da ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün. Ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum. Bu bağımsızlık düşüncesini mezara götüreceğiz. Sayın Savcı, - Amerikan emperyalizmi gayri millidir. - Ona ortaklık edenler ulusumuza ihanet etmişlerdir. - Emperyalizme karşı mücadele suç değildir, silahlı mücadele ise Anayasayı ihlal değildir. - Gayri milli olan emperyalizm ve ortaklarının sömürüsü, Anayasaya aykırıdır. Buna göre iki şey var; 1- Eğer belli bir hata sonucu, iddianame ve mütalaayı hazırladınızsa dikkatli olunuz; idamını istediğiniz kişiler kasaplık koyun değildir ve siz savcısınız.. 2- Yok eğer yaptığınızın bilincinde iseniz, yolunuz açık olsun..

   Stok Kodu
   :
   9789756288580
   Ebad
   :
   13.50x20.00
   Sayfa Sayısı
   :
   200
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2007-9
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yazara Ait Diğer Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat