Sepetim (0) Sepetimi Göster
%30
Sherlock Holmes: Şöhretli Müşteri (Cep Boy) Sir Arthur Conan Doyle 5.9

Sherlock Holmes : Şöhretli Müşteri

Çeviren: Leyla Yıldırım
5,12 TL
- +
7,31 TL
%30
Sepete Ekle
Kargoya 3 iş gününde teslim edilir
Sherlock Holmes : Şöhretli Müşteri
Sherlock Holmes : Şöhretli Müşteri
Avrupa Yakası Yayınları
5.12

Sosyetede ün yapmış olan müşteri bir aracı ile Sherlock Holmes'e başvurmuştur. Bir generalin kızı olan Violet de Merville düzenbaz bir adamın ağına düşer. Adamın oynadığı oyun sonrası adama sırılsıklam âşık olan genç kız gerçekleri görmemek konusunda ısrarcıdır. Sherlock Holmes'un bu sefer ki görevi ise bu adamın oyununu bozmaktır.

Diğer hikâyelerden farklı olarak Solgun AskerSherlock Holmes'ün kendisi tarafından kaleme alınmış hikâyesidir. Dr. Watson'un ısrarına dayanamayan Holmes bu sefer hikâyenin anlatıcısı durumundadır. Askerlik arkadaşından haber alamayan Bay James Dodd arkadaşının evine gider. Ancak net bir cevap alamaz. Bunun üzerine araştırmalarına devam ederken arkadaşının babası tarafından kovulunca yardım istemek için soluğu Holmes'un yanında alır.

Kraliyet hazinesine ait pahalı bir elmas olan Mazarin Taşı çalınmıştır! Bulunması için başvurulan Sherlock Holmes her zamanki gibi olayın peşine düşer. Holmes, Mazarin Taşı'nı bulmak için sıra dışı yöntemler kullanır ve mutlu sona ulaşır.

Kapat