Sepetim (0) Sepetimi Göster
%25
Aydın Arıt Toplu Oyunları 1 Bal Sineği / Aya Bir Yolcu / Uçamayan Kuşl

Toplu Oyunları 1 Bal Sineği / Aya Bir Yolcu / Uçamayan Kuşlar Tutulur / Beşgen

26,25 TL
- +
35,00 TL
%25
Sepete Ekle
Kargoya 2 iş gününde teslim edilir
Toplu Oyunları 1 Bal Sineği / Aya Bir Yolcu / Uçamayan Kuşlar Tutulur / Beşgen
Toplu Oyunları 1 Bal Sineği / Aya Bir Yolcu / Uçamayan Kuşlar Tutulur / Beşgen
Mitos Boyut Yayınları
26.25

Bal Sineği'nde yazar Freudcu ve toplumcu bakış açısının bir bireşimini yapmış, sınıf farklılıklarının yol açtığı toplumsal düzen bozukluklarının ve sağlıksız insan ilişkilerinin, iletişimsizlik, yabancılaşma, huzursuzluk ve mutsuzluk gibi olguların kaynağı olduğunu anlatmak istemiştir. Yaşamdaki paradoksları, bir yaşam gerçeği olarak ortaya koyan absürd bir komedi. Aya Bir Yolcu, dünyamızın karmaşık sorunlarını çözemeden Ay'a gitmeye hazırlanan insaoğlunun aykırı durumu, annesinin yanında onun kölesi gibi yaşayan bir gencin kişiliğinde tersinlemeli olarak anlatılıyor. Oyun, ruhumuzun karanlık sularında gezinen yazarın cesur bir çalışmasıdır. Uçamayan Kuşlar Tutulur, güçlünün güçsüzü ezmesinin hak olduğu değer yargısını, bireyin hasta ruh durumu ile toplumun yozlaşması arasındaki koşutluğu, düş ile gerçek karşıtlığı bağlamında anlatan bir dolantı komedyesi. Beşgen, birbirinden bağımsız beş kısa oyundan kurulu epizodik bir oyundur. Oyunların her biri tek mekânda geçer. Bütün olarak bakıldığında oyun, iletişimsizlik, yanlızlık, ölüm gibi temalar üzerinde duran ve karakterlerin özgün psikolojileriyle dikkati çeken bir oyundur. Bal Sineği: 1 er., 3 kad., / Aya Bir Yolcu: 4 er., 4 kad. / Uçamayan Kuşlar Tutulur: 12 er., 5 kad. / Beşgen:2 er. 2 kad.

 • Açıklama
  • Bal Sineği'nde yazar Freudcu ve toplumcu bakış açısının bir bireşimini yapmış, sınıf farklılıklarının yol açtığı toplumsal düzen bozukluklarının ve sağlıksız insan ilişkilerinin, iletişimsizlik, yabancılaşma, huzursuzluk ve mutsuzluk gibi olguların kaynağı olduğunu anlatmak istemiştir. Yaşamdaki paradoksları, bir yaşam gerçeği olarak ortaya koyan absürd bir komedi. Aya Bir Yolcu, dünyamızın karmaşık sorunlarını çözemeden Ay'a gitmeye hazırlanan insaoğlunun aykırı durumu, annesinin yanında onun kölesi gibi yaşayan bir gencin kişiliğinde tersinlemeli olarak anlatılıyor. Oyun, ruhumuzun karanlık sularında gezinen yazarın cesur bir çalışmasıdır. Uçamayan Kuşlar Tutulur, güçlünün güçsüzü ezmesinin hak olduğu değer yargısını, bireyin hasta ruh durumu ile toplumun yozlaşması arasındaki koşutluğu, düş ile gerçek karşıtlığı bağlamında anlatan bir dolantı komedyesi. Beşgen, birbirinden bağımsız beş kısa oyundan kurulu epizodik bir oyundur. Oyunların her biri tek mekânda geçer. Bütün olarak bakıldığında oyun, iletişimsizlik, yanlızlık, ölüm gibi temalar üzerinde duran ve karakterlerin özgün psikolojileriyle dikkati çeken bir oyundur. Bal Sineği: 1 er., 3 kad., / Aya Bir Yolcu: 4 er., 4 kad. / Uçamayan Kuşlar Tutulur: 12 er., 5 kad. / Beşgen:2 er. 2 kad.

   Stok Kodu
   :
   3990000004657
   Ebad
   :
   12.00x19.50
   Sayfa Sayısı
   :
   280
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2006
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yazara Ait Diğer Kitaplar
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat