Sepetim (0) Sepetimi Göster
%15
Yeni Fizik Kuvantumları | Louis de Broglie | kitapambari.com

Yeni Fizik Kuvantumları

Kargoya 5 iş gününde teslim edilir
Yeni Fizik Kuvantumları
Yeni Fizik Kuvantumları
Kabalcı Yayınevi
12.75
Fransız fizikçi Louıs de Broglıe (1892-1987) kuvantum kuramı üzerine yaptığı araştırmalar ve elektronların dalga niteliğini buluşu ile tanınır. Kendisini"Bir deneyciden ya da mühendisten çok salt kuramcı,genel ve felsefi görüşleri özellikle çok seven biri" olarak tanımlar.Broglıe 1924'te sunduğu doktora tezinde elektron dalgaları kuramını geliştirdi. Atom boyutlarındaki maddenin dalga özelliklerine sahip olabileceği önerisiyle kuramsal fiziğe büyük bir katkı sağladı. Elektronun dalga niteliğpine ilişkin ilk deneysel kanıt 1927'de ABD' den Davıdson ve Germer ile İskoçya'dan Thomson tarafından elde edildi. . 1929'da Nobel Fizik Ödülü kazanan Louis de Broglıe çağdaş fiziğin felsefi sonuçlarına ilişkin derin ilgisini konferanslarında, makale ve kitaplarında yansıttı. İşte bu eser onlardan biridir. Böyle bir eseri Türk okuruna ulaştırmakla, günümüz kuşaklarına çağdaş fizik düşünce ve felsefe alanında önemli bir katkı sağlanmış olacaktır.Bualandaki eser kısırlığı bakımından son derece isabetli ve içeriği bakımından yararlı gördüğüm bu eseri toplumumuza kazandıran çevirmen Yakup Şahan'ı içtenlikle kutlarım.
 • Açıklama
  • Fransız fizikçi Louıs de Broglıe (1892-1987) kuvantum kuramı üzerine yaptığı araştırmalar ve elektronların dalga niteliğini buluşu ile tanınır. Kendisini"Bir deneyciden ya da mühendisten çok salt kuramcı,genel ve felsefi görüşleri özellikle çok seven biri" olarak tanımlar.Broglıe 1924'te sunduğu doktora tezinde elektron dalgaları kuramını geliştirdi. Atom boyutlarındaki maddenin dalga özelliklerine sahip olabileceği önerisiyle kuramsal fiziğe büyük bir katkı sağladı. Elektronun dalga niteliğpine ilişkin ilk deneysel kanıt 1927'de ABD' den Davıdson ve Germer ile İskoçya'dan Thomson tarafından elde edildi. . 1929'da Nobel Fizik Ödülü kazanan Louis de Broglıe çağdaş fiziğin felsefi sonuçlarına ilişkin derin ilgisini konferanslarında, makale ve kitaplarında yansıttı. İşte bu eser onlardan biridir. Böyle bir eseri Türk okuruna ulaştırmakla, günümüz kuşaklarına çağdaş fizik düşünce ve felsefe alanında önemli bir katkı sağlanmış olacaktır.Bualandaki eser kısırlığı bakımından son derece isabetli ve içeriği bakımından yararlı gördüğüm bu eseri toplumumuza kazandıran çevirmen Yakup Şahan'ı içtenlikle kutlarım.
   Stok Kodu
   :
   9789687942315
   Ebad
   :
   13.50x20.00
   Sayfa Sayısı
   :
   294
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   1992-3
   Kapak Türü
   :
   Ciltsiz
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu eser hakkında yorum yazarak Puan Kazanabilir, Puanlarınızı Kitap Alış-Verişlerinizde kullanabilirsiniz. (Üyeler İçin)
Kapat