Hayatınızı İyileştirecek Psikoloji Kitapları Koleksiyonu (8 Kitap)

Stok Kodu:
9786254105470
Boyut:
13x17
Sayfa Sayısı:
1
Baskı:
1
Basım Tarihi:
2024-06
Kapak Türü:
Ciltsiz
Kağıt Türü:
2. Hamur
%31 indirimli
2.800,00TL
1.932,00TL
Taksitli fiyat: 1 x 1.932,00TL
Tedarikçi Stoğu 2 Adet
9786254105470
801769
Hayatınızı İyileştirecek Psikoloji Kitapları Koleksiyonu (8 Kitap)
Hayatınızı İyileştirecek Psikoloji Kitapları Koleksiyonu (8 Kitap)
1932.00

BU KİTAPLA FARKINDALIĞIN KİLİDİNİ AÇIN

Anı yaşayabilmek, zamanı en iyi şekilde değerlendirmek ve daha mutlu hissedip tatmin edici bir yaşam sürebilmek için zihninizin nasıl çalıştığını öğrenin.

BAŞLANGIÇ SETİ
ZİHNİ ANLAMAK
ENDİŞE VE STRESİ YÖNETMEK
GEÇMİŞE TAKILI KALMAYI BIRAKMAK
ANI YAŞAMAK
HUZUR BULMAK

Giderek daha yoğun hayatlar yaşıyoruz ve dış etkenlerin bizi maruz bıraktığı baskıyla başa çıkmakta zorlanıyoruz. Üstesinden gelmemiz gereken tüm sorumlulukların altında ezilmek ve zamanın boşa akıp gittiğini hissetmek işten bile değil. 

Bu küçük ve samimi kitap, anda kalmak ve hayatı en iyi şekilde yaşamak için ihtiyacınız olan bilgileri içeren bir farkındalık başlangıç setidir. Dr. Jessamy Hibberd ve Jo Usmar, size gelecek için endişelenmeyi ve geçmişe takılıp kalmayı nasıl bırakacağınızı öğretmek için en yeni farkındalık tekniklerini kullanıyor. Bu kitap zihninizin nasıl çalıştığını öğrenmenizi, iyi şeylerin değerini bilirken olumsuz durumlarla başa çıkmanızı sağlayacak ve sizi günlük hayatta daha öz güvenli ve üretken kılacak. 

 

BU KİTAPLA ÖZ GÜVENİN KİLİDİNİ AÇIN

Kendinizden şüphe duymayı nasıl bir kenara bırakacağınızı öğrenin ve aklınıza koyduğunuz her şeyi başarma yolunda adımlar atın. 

 ÖZ GÜVENSİZLİĞİ AŞMAK 
KENDİNİZE İNANMAK 
İÇİNİZDEKİ ELEŞTİRMENE MEYDAN OKUMAK 
HAREKETE GEÇMEK 
GÜÇLÜ YÖNLERİNİZİ ÖN PLANA ÇIKARMAK 
KENDİNDEN EMİN GÖRÜNMEK 


Herkes hayatın çeşitli evrelerinde öz güvensizlik yaşar; bu doğaldır. Ancak öz güven eksikliği sizi istediğinizi yapmaktan ve hedeflediğiniz başarılara ulaşmaktan alıkoyduğunda, harekete geçme zamanı gelmiştir. 

Dr. Jessamy Hibberd ve Jo Usmar, kendinize daha fazla inanmanızı ve en son bilişsel davranışçı terapi araştırmalarından faydalanılarak geliştirilmiş egzersizlerle tüm potansiyelinizi ortaya çıkarmanızı sağlayacak araçlar sunuyor. Dostane ve sonuç odaklı yaklaşımları, başarılarınızla gurur duymanıza, içgüdülerinize güvenmenize ve sezgileriniz doğrultusunda çalışmanıza olanak tanıyarak daha mutlu ve tatmin edici bir yaşam sürmenizi sağlayacak. 

 

BU KİTAPLA SAKİNLİĞİN KİLİDİNİ AÇIN

Stresle nasıl başa çıkacağınızı, kaygıyı nasıl alt edeceğinizi ve enerjinizi nasıl artırarak rahatlayıp kontrollü hissedebileceğinizi öğrenin. 

 STRES YÖNETİMİ 
İŞ-YAŞAM DENGESİ
RAHATLAMA TEKNİKLERİ 
ENDİŞE VE ANKSİYETEYLE BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI 
PANİK YÖNETİMİ 
İLETİŞİM BECERİLERİ 

Herkes hayatının bir noktasında fazlasıyla kaygılandığını ve kontrolü kaybettiğini hissetmiştir. Ancak ne kadar stresli hissederseniz hissedin, olumsuz döngülerin üstesinden gelmenizi sağlayacak yöntemler var. 

Etkisi kanıtlanmış en son bilişsel davranışçı terapi araştırmalarından yararlanan Dr. Jessamy Hibberd ve Jo Usmar, hayatın karşınıza çıkardığı zorluklarla mücadele edebilmenizi sağlayacak pratik teknikler sunuyor. Kaygıyı azaltmaktan yönetmeye ve gevşeme stratejilerini öğrenmeye kadar pek çok önemli noktayı kapsayan bu küçük ve samimi kitaptaki ipuçları daha sakin ve mutlu bir yaşam sürmenizi sağlayacak. 


BU KİTAPLA MUTLULUĞUN KİLİDİNİ AÇIN

Olumsuz düşünce ve duyguları nasıl tersine çevireceğinizi öğrenin ve daha mutlu, sağlıklı ve öz güvenli olmanın yollarını keşfedin. 

OLUMSUZ DÜŞÜNCE KALIPLARINI KIRMAK 
DUYGULARI KONTROL ETMEK 
ANKSİYETEYİ YENMEK 
ANLAMLI HEDEFLER BELİRLEMEK 
ERTELEMEYE SON VERMEK 
RAHATLAMA TEKNİKLERİ 

Hepimiz kendimizi mutsuz, sinirli ve enerjisiz hissettiğimiz dönemler geçiririz… ancak sorunu görmezden gelmek ve mutsuzluğun içinde debelenip durmak hayatın tüm alanlarını etkilemeye başlayabilir. 

Çözüm elinizin altında: Bu kısa ve öz kitap size olumsuz düşünce ve duyguları nasıl tersine çevirebileceğinizi ve kendinizi nasıl daha mutlu ve öz güvenli hale getirebileceğinizi gösteriyor. 

Dr. Jessamy Hibberd ve Jo Usmar, moral bozukluğuyla mücadele etmek ve daha da önemlisi hayatınızdaki mutluluğu artırmak için size pratik, etkisi kanıtlanmış teknikler ve egzersizler sunarken bilişsel davranışçı terapi ve modern psikolojideki en son araştırmalardan yararlanıyor. Arkadaş canlısı, sonuç odaklı yaklaşımları sizi daha mutlu ve sağlıklı kılacak. 


BU KİTAPLA UYKUNUN KİLİDİNİ AÇIN

Olumsuz uyku kalıplarını nasıl kıracağınızı ve kendinizi nasıl daha iyi dinlenmiş, daha sağlıklı hissedebileceğinizi öğrenin. 

UYKUYU ANLAMAK 
KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KURTULMAK 
RAHATLAMAK İÇİN İPUÇLARI 
UYKUYA DALMA STRATEJİLERİ 
İDEAL UYKU ORTAMI 
YAYGIN EFSANELER 

Bazılarımız geceleri uykuya dalmakta sorun yaşar, bazılarımızsa sabahın erken saatlerinde zihninde uğuldayan düşüncelerle uyanır. Bazı geceler koltukta uyuyakalırız ama bazı geceler de uykuya dalmak neredeyse imkânsızdır. Şu bir gerçek ki uyku konusunda zorlandığımızda hayatta da zorlanmaya başlarız. Bu kitap size olumsuz uyku kalıplarını nasıl kıracağınızı, nasıl daha iyi dinlenebileceğinizi ve nasıl daha sağlıklı olabileceğinizi gösterecek. 

Dr. Jessamy Hibberd ve Jo Usmar, uykunuzu düzene sokmanıza yardımcı olacak, etkisi kanıtlanmış tekniklerle size rehberlik etmek için bilişsel davranışçı terapideki en son gelişmelerden yararlanıyor. Kendinizi dinlenmiş ve daha mutlu hissedecek ve günlük yaşamınızda iyi uyumanın faydalarını hemen göreceksiniz. 


BU KİTAPLA GÜZELLİĞİN KİLİDİNİ AÇIN

Bedeninizle barışmak için beden algınızı iyileştirin ve kendinizle ilgili şüphelerinizin üstesinden gelmeyi öğrenin. 

BEDENİ FARKLI GÖZLERLE GÖRMEK 
BEDENLE İLGİLİ ÖZ GÜVENSİZLİĞİ YENMEK 
ÖZ SAYGIYI YÜKSELTMEK 
DUYGUSAL YEMEYİ ÖNLEMEK 
YIKICI DAVRANIŞLARDAN KURTULMAK 
ÖZ GÜVENİ BESLEMEK VE KENDİNE İNANMAK 

Beden algısı tüm hayatınızı etkileme potansiyeline sahiptir. Dış görünüşünüzle ilgili sürekli endişelenmek günlük deneyimlerinizi mahvedebilir, hedeflerinize ulaşmanızı engelleyebilir ve kendinizi yetersiz hissetmenize neden olabilir. Bu hisler size tanıdık geliyorsa, harekete geçme zamanı! 

Bu kitap, olumsuz beden algısından doğan kaygıların temel nedenlerini tek tek ele alarak sizi kendinizi, görünüşünüzü ve karşılaştığınız zorlukları doğru bakış açısıyla ele almaya teşvik ediyor. Yıkıcı davranışları nasıl durduracağınızı, öz eleştirilerinizi sınırlandırmayı, duygusal yeme dürtülerini yönetmeyi ve kendinizi farklı görmeyi öğreneceğiniz bu kitapta Dr. Jessamy Hibberd ve Jo Usmar, kendinden emin ve güzel hissetmeniz için öz saygınızı geliştirmenize olanak tanıyan pratik egzersizlerle en son bilişsel davranışçı terapi tekniklerini bir araya getiriyor. 


BU KİTAPLA BAŞARININ KİLİDİNİ AÇIN

Hem profesyonel hayatta hem özel hayatınızda başarının sırlarını keşfedin! 

HEDEFLERE ULAŞMAK 
DAHA ÜRETKEN OLMAK 
YARATICILIĞI ARTIRMAK 
DAHA İKNA EDİCİ OLMAK 
ETKİN BİR ŞEKİLDE TARTIŞMAK 
İŞ-YAŞAM DENGESİNİ İYİLEŞTİRMEK 

Kariyerinizde ilerlemek, maaşınıza zam almak, kendi işinizi kurmak ya da bayram kutlaması için plan yapmak... Başarı herkes için farklı anlamlar taşır ama yine de hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak temel beceriler ve bilgiler vardır. 

Bu kitap, hayattan istediğinizi elde etmenize yardımcı olacak açık sözlü ve pratik bir rehberdir. Kapsamlı araştırmaların yanı sıra çeşitli uzmanlarla yapılan görüşmelerden de yararlanan Jo Usmar, hem işinizde hem de günlük yaşamınızda başarılı olmanız için size çeşitli stratejiler sunuyor. Bu küçük kitap, ağ oluşturma, çatışma çözümü, stres yönetimi, üretkenlik ve daha ikna edici olmaktan, sahtekâr gibi hissetmemeye ve aksilikleri başarıyla atlatmaya kadar her şeyi kapsıyor. 

Motivasyonunuzu geri kazanırken daha kendinizden emin, üretken ve cesur hissetmeye hazır olun. “Başarı” üzerine pek çok kitap, hedefe odaklanma ve olumlu düşünmeyle yetiniyor. Bu kitap ise çok daha kapsamlı, son derece kullanışlı ve eğlenceli. 


BU KİTAPLA CESARETİN KİLİDİNİ AÇIN

Korkularınızın üstesinden gelin, hayatınız değişsin. 

ANKSİYETE SEMPTOMLARIYLA BAŞA ÇIKMAK 
KORKULARIN TEMELİNE ULAŞMAK 
ENGELLERİ AŞMAK 
KENDİNİ SABOTE ETMEYİ BIRAKMAK 
OLUMSUZ KALIPLARI KIRMAK 
DAHA CESUR VE GÜÇLÜ HİSSETMEK 

Hepimiz bazen korkarız ve bu son derece doğaldır. Ama korku sizi hayatınızı yaşamaktan alıkoyuyorsa, tekdüze bir yaşama saplanıp kalmış gibi hissetmenize neden oluyorsa ve harekete geçmenizi engelliyorsa artık değişim zamanı gelmiş demektir. 

Jo Usmar, korkularınızla savaşmanıza yardımcı olmak üzere tasarladığı bu kısa ve anlaşılır rehberde size bir yandan cesur, bağımsız ve kendinden emin hissetmenin basit ve etkili yollarını gösterirken bir yandan da stratejiler ve örnekler sunuyor. Korkularınızın üstesinden gelmek hayatınızın kontrolünü geri almanıza olanak tanıyacak, böylece siz de değişiklikler yapabilecek, seçim şansınız olduğunu kabul edebilecek ve hayatın önünüze çıkardığı engellerle savaşabileceğinizi fark edeceksiniz. Kaygı, çağımızın en büyük zihinsel sağlık sorunlarından biridir. Bu rehber, karamsar bir “başa çıkma” kitabı değil, “korkuyu hisset ve yine de yap” bakış açısına modern bir yaklaşımdır. 


“Hayatınızı iyileştirmenizi sağlayacak en iyi ipuçları.” 
Cosmo

“Gerçekten işe yarayan tavsiyeler.” 
Good Housekeeping

“Bu kişisel gelişim serisiyle yepyeni bir huzurla dolacaksınız.” 
Stylist

“Tüm sorunlarımın çözümü.” 
Katie Piper

“Bu seri sizi neden böyle hissettiğinizi, düşündüğünüzü ve davrandığınızı anlamanız, sonra da değiştirmek istediklerinizi değiştirmeniz için gereken araçlarla donatmayı amaçlıyor.” 
Female First

“Bu seride altını çizdiğim o kadar çok şey var ki tüm kitapları alıntılayabilirim! Bir sürü kişisel gelişim kitabı okudum, bazılarını bana hiçbir şey katmadığını ama zaman dışında da bir şey kaybetmediğimi bilerek elimden bırakıyorum ancak bu seriyi her zaman saklayacağım.” 
Creating Serenity

“Her şeyi mümkün kılan el kitapları. Bu seride o tuhaf terapi konuşmalarından yok, sadece bol bol akıllıca strateji ve pratik ipucu var.” 
Zest


YAZARLAR HAKKINDA
Dr. Jessamy Hibberd NHS bünyesinde çalıştıktan sonra özel muayenehane açan bir klinik psikologdur. İngiltere Psikoloji Derneği ve İngiltere Davranışsal ve Bilişsel Psikoterapiler Derneği üyesidir. 

Jo Usmar gazeteci ve editördür. Stylist ve Fabulous dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulunmuştur. Ayrıca Cosmopolitan için düzenli bir ilişki sütunu kaleme almıştır. Televizyon ve radyoda yaşam tarzı ve ilişki sorunları gibi konularda röportajlar vermiştir. Bu Kitapla Başarının Kilidini Açın ve Bu Kitapla Cesaretin Kilidini Açın kitaplarının yazarıdır.

Dr. Jessamy Hibberd ve Jo Usmar Bu Kitapla Farkındalığın Kilidini Açın, Bu Kitapla Öz Güvenin Kilidini Açın, Bu Kitapla Sakinliğin Kilidini Açın, Bu Kitapla Mutluluğun Kilidini Açın, Bu Kitapla Uykunun Kilidini Açın ve Bu Kitapla Güzelliğin Kilidini Açın kitaplarını birlikte kaleme almıştır.

BU KİTAPLA FARKINDALIĞIN KİLİDİNİ AÇIN

Anı yaşayabilmek, zamanı en iyi şekilde değerlendirmek ve daha mutlu hissedip tatmin edici bir yaşam sürebilmek için zihninizin nasıl çalıştığını öğrenin.

BAŞLANGIÇ SETİ
ZİHNİ ANLAMAK
ENDİŞE VE STRESİ YÖNETMEK
GEÇMİŞE TAKILI KALMAYI BIRAKMAK
ANI YAŞAMAK
HUZUR BULMAK

Giderek daha yoğun hayatlar yaşıyoruz ve dış etkenlerin bizi maruz bıraktığı baskıyla başa çıkmakta zorlanıyoruz. Üstesinden gelmemiz gereken tüm sorumlulukların altında ezilmek ve zamanın boşa akıp gittiğini hissetmek işten bile değil. 

Bu küçük ve samimi kitap, anda kalmak ve hayatı en iyi şekilde yaşamak için ihtiyacınız olan bilgileri içeren bir farkındalık başlangıç setidir. Dr. Jessamy Hibberd ve Jo Usmar, size gelecek için endişelenmeyi ve geçmişe takılıp kalmayı nasıl bırakacağınızı öğretmek için en yeni farkındalık tekniklerini kullanıyor. Bu kitap zihninizin nasıl çalıştığını öğrenmenizi, iyi şeylerin değerini bilirken olumsuz durumlarla başa çıkmanızı sağlayacak ve sizi günlük hayatta daha öz güvenli ve üretken kılacak. 

 

BU KİTAPLA ÖZ GÜVENİN KİLİDİNİ AÇIN

Kendinizden şüphe duymayı nasıl bir kenara bırakacağınızı öğrenin ve aklınıza koyduğunuz her şeyi başarma yolunda adımlar atın. 

 ÖZ GÜVENSİZLİĞİ AŞMAK 
KENDİNİZE İNANMAK 
İÇİNİZDEKİ ELEŞTİRMENE MEYDAN OKUMAK 
HAREKETE GEÇMEK 
GÜÇLÜ YÖNLERİNİZİ ÖN PLANA ÇIKARMAK 
KENDİNDEN EMİN GÖRÜNMEK 


Herkes hayatın çeşitli evrelerinde öz güvensizlik yaşar; bu doğaldır. Ancak öz güven eksikliği sizi istediğinizi yapmaktan ve hedeflediğiniz başarılara ulaşmaktan alıkoyduğunda, harekete geçme zamanı gelmiştir. 

Dr. Jessamy Hibberd ve Jo Usmar, kendinize daha fazla inanmanızı ve en son bilişsel davranışçı terapi araştırmalarından faydalanılarak geliştirilmiş egzersizlerle tüm potansiyelinizi ortaya çıkarmanızı sağlayacak araçlar sunuyor. Dostane ve sonuç odaklı yaklaşımları, başarılarınızla gurur duymanıza, içgüdülerinize güvenmenize ve sezgileriniz doğrultusunda çalışmanıza olanak tanıyarak daha mutlu ve tatmin edici bir yaşam sürmenizi sağlayacak. 

 

BU KİTAPLA SAKİNLİĞİN KİLİDİNİ AÇIN

Stresle nasıl başa çıkacağınızı, kaygıyı nasıl alt edeceğinizi ve enerjinizi nasıl artırarak rahatlayıp kontrollü hissedebileceğinizi öğrenin. 

 STRES YÖNETİMİ 
İŞ-YAŞAM DENGESİ
RAHATLAMA TEKNİKLERİ 
ENDİŞE VE ANKSİYETEYLE BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI 
PANİK YÖNETİMİ 
İLETİŞİM BECERİLERİ 

Herkes hayatının bir noktasında fazlasıyla kaygılandığını ve kontrolü kaybettiğini hissetmiştir. Ancak ne kadar stresli hissederseniz hissedin, olumsuz döngülerin üstesinden gelmenizi sağlayacak yöntemler var. 

Etkisi kanıtlanmış en son bilişsel davranışçı terapi araştırmalarından yararlanan Dr. Jessamy Hibberd ve Jo Usmar, hayatın karşınıza çıkardığı zorluklarla mücadele edebilmenizi sağlayacak pratik teknikler sunuyor. Kaygıyı azaltmaktan yönetmeye ve gevşeme stratejilerini öğrenmeye kadar pek çok önemli noktayı kapsayan bu küçük ve samimi kitaptaki ipuçları daha sakin ve mutlu bir yaşam sürmenizi sağlayacak. 


BU KİTAPLA MUTLULUĞUN KİLİDİNİ AÇIN

Olumsuz düşünce ve duyguları nasıl tersine çevireceğinizi öğrenin ve daha mutlu, sağlıklı ve öz güvenli olmanın yollarını keşfedin. 

OLUMSUZ DÜŞÜNCE KALIPLARINI KIRMAK 
DUYGULARI KONTROL ETMEK 
ANKSİYETEYİ YENMEK 
ANLAMLI HEDEFLER BELİRLEMEK 
ERTELEMEYE SON VERMEK 
RAHATLAMA TEKNİKLERİ 

Hepimiz kendimizi mutsuz, sinirli ve enerjisiz hissettiğimiz dönemler geçiririz… ancak sorunu görmezden gelmek ve mutsuzluğun içinde debelenip durmak hayatın tüm alanlarını etkilemeye başlayabilir. 

Çözüm elinizin altında: Bu kısa ve öz kitap size olumsuz düşünce ve duyguları nasıl tersine çevirebileceğinizi ve kendinizi nasıl daha mutlu ve öz güvenli hale getirebileceğinizi gösteriyor. 

Dr. Jessamy Hibberd ve Jo Usmar, moral bozukluğuyla mücadele etmek ve daha da önemlisi hayatınızdaki mutluluğu artırmak için size pratik, etkisi kanıtlanmış teknikler ve egzersizler sunarken bilişsel davranışçı terapi ve modern psikolojideki en son araştırmalardan yararlanıyor. Arkadaş canlısı, sonuç odaklı yaklaşımları sizi daha mutlu ve sağlıklı kılacak. 


BU KİTAPLA UYKUNUN KİLİDİNİ AÇIN

Olumsuz uyku kalıplarını nasıl kıracağınızı ve kendinizi nasıl daha iyi dinlenmiş, daha sağlıklı hissedebileceğinizi öğrenin. 

UYKUYU ANLAMAK 
KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KURTULMAK 
RAHATLAMAK İÇİN İPUÇLARI 
UYKUYA DALMA STRATEJİLERİ 
İDEAL UYKU ORTAMI 
YAYGIN EFSANELER 

Bazılarımız geceleri uykuya dalmakta sorun yaşar, bazılarımızsa sabahın erken saatlerinde zihninde uğuldayan düşüncelerle uyanır. Bazı geceler koltukta uyuyakalırız ama bazı geceler de uykuya dalmak neredeyse imkânsızdır. Şu bir gerçek ki uyku konusunda zorlandığımızda hayatta da zorlanmaya başlarız. Bu kitap size olumsuz uyku kalıplarını nasıl kıracağınızı, nasıl daha iyi dinlenebileceğinizi ve nasıl daha sağlıklı olabileceğinizi gösterecek. 

Dr. Jessamy Hibberd ve Jo Usmar, uykunuzu düzene sokmanıza yardımcı olacak, etkisi kanıtlanmış tekniklerle size rehberlik etmek için bilişsel davranışçı terapideki en son gelişmelerden yararlanıyor. Kendinizi dinlenmiş ve daha mutlu hissedecek ve günlük yaşamınızda iyi uyumanın faydalarını hemen göreceksiniz. 


BU KİTAPLA GÜZELLİĞİN KİLİDİNİ AÇIN

Bedeninizle barışmak için beden algınızı iyileştirin ve kendinizle ilgili şüphelerinizin üstesinden gelmeyi öğrenin. 

BEDENİ FARKLI GÖZLERLE GÖRMEK 
BEDENLE İLGİLİ ÖZ GÜVENSİZLİĞİ YENMEK 
ÖZ SAYGIYI YÜKSELTMEK 
DUYGUSAL YEMEYİ ÖNLEMEK 
YIKICI DAVRANIŞLARDAN KURTULMAK 
ÖZ GÜVENİ BESLEMEK VE KENDİNE İNANMAK 

Beden algısı tüm hayatınızı etkileme potansiyeline sahiptir. Dış görünüşünüzle ilgili sürekli endişelenmek günlük deneyimlerinizi mahvedebilir, hedeflerinize ulaşmanızı engelleyebilir ve kendinizi yetersiz hissetmenize neden olabilir. Bu hisler size tanıdık geliyorsa, harekete geçme zamanı! 

Bu kitap, olumsuz beden algısından doğan kaygıların temel nedenlerini tek tek ele alarak sizi kendinizi, görünüşünüzü ve karşılaştığınız zorlukları doğru bakış açısıyla ele almaya teşvik ediyor. Yıkıcı davranışları nasıl durduracağınızı, öz eleştirilerinizi sınırlandırmayı, duygusal yeme dürtülerini yönetmeyi ve kendinizi farklı görmeyi öğreneceğiniz bu kitapta Dr. Jessamy Hibberd ve Jo Usmar, kendinden emin ve güzel hissetmeniz için öz saygınızı geliştirmenize olanak tanıyan pratik egzersizlerle en son bilişsel davranışçı terapi tekniklerini bir araya getiriyor. 


BU KİTAPLA BAŞARININ KİLİDİNİ AÇIN

Hem profesyonel hayatta hem özel hayatınızda başarının sırlarını keşfedin! 

HEDEFLERE ULAŞMAK 
DAHA ÜRETKEN OLMAK 
YARATICILIĞI ARTIRMAK 
DAHA İKNA EDİCİ OLMAK 
ETKİN BİR ŞEKİLDE TARTIŞMAK 
İŞ-YAŞAM DENGESİNİ İYİLEŞTİRMEK 

Kariyerinizde ilerlemek, maaşınıza zam almak, kendi işinizi kurmak ya da bayram kutlaması için plan yapmak... Başarı herkes için farklı anlamlar taşır ama yine de hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak temel beceriler ve bilgiler vardır. 

Bu kitap, hayattan istediğinizi elde etmenize yardımcı olacak açık sözlü ve pratik bir rehberdir. Kapsamlı araştırmaların yanı sıra çeşitli uzmanlarla yapılan görüşmelerden de yararlanan Jo Usmar, hem işinizde hem de günlük yaşamınızda başarılı olmanız için size çeşitli stratejiler sunuyor. Bu küçük kitap, ağ oluşturma, çatışma çözümü, stres yönetimi, üretkenlik ve daha ikna edici olmaktan, sahtekâr gibi hissetmemeye ve aksilikleri başarıyla atlatmaya kadar her şeyi kapsıyor. 

Motivasyonunuzu geri kazanırken daha kendinizden emin, üretken ve cesur hissetmeye hazır olun. “Başarı” üzerine pek çok kitap, hedefe odaklanma ve olumlu düşünmeyle yetiniyor. Bu kitap ise çok daha kapsamlı, son derece kullanışlı ve eğlenceli. 


BU KİTAPLA CESARETİN KİLİDİNİ AÇIN

Korkularınızın üstesinden gelin, hayatınız değişsin. 

ANKSİYETE SEMPTOMLARIYLA BAŞA ÇIKMAK 
KORKULARIN TEMELİNE ULAŞMAK 
ENGELLERİ AŞMAK 
KENDİNİ SABOTE ETMEYİ BIRAKMAK 
OLUMSUZ KALIPLARI KIRMAK 
DAHA CESUR VE GÜÇLÜ HİSSETMEK 

Hepimiz bazen korkarız ve bu son derece doğaldır. Ama korku sizi hayatınızı yaşamaktan alıkoyuyorsa, tekdüze bir yaşama saplanıp kalmış gibi hissetmenize neden oluyorsa ve harekete geçmenizi engelliyorsa artık değişim zamanı gelmiş demektir. 

Jo Usmar, korkularınızla savaşmanıza yardımcı olmak üzere tasarladığı bu kısa ve anlaşılır rehberde size bir yandan cesur, bağımsız ve kendinden emin hissetmenin basit ve etkili yollarını gösterirken bir yandan da stratejiler ve örnekler sunuyor. Korkularınızın üstesinden gelmek hayatınızın kontrolünü geri almanıza olanak tanıyacak, böylece siz de değişiklikler yapabilecek, seçim şansınız olduğunu kabul edebilecek ve hayatın önünüze çıkardığı engellerle savaşabileceğinizi fark edeceksiniz. Kaygı, çağımızın en büyük zihinsel sağlık sorunlarından biridir. Bu rehber, karamsar bir “başa çıkma” kitabı değil, “korkuyu hisset ve yine de yap” bakış açısına modern bir yaklaşımdır. 


“Hayatınızı iyileştirmenizi sağlayacak en iyi ipuçları.” 
Cosmo

“Gerçekten işe yarayan tavsiyeler.” 
Good Housekeeping

“Bu kişisel gelişim serisiyle yepyeni bir huzurla dolacaksınız.” 
Stylist

“Tüm sorunlarımın çözümü.” 
Katie Piper

“Bu seri sizi neden böyle hissettiğinizi, düşündüğünüzü ve davrandığınızı anlamanız, sonra da değiştirmek istediklerinizi değiştirmeniz için gereken araçlarla donatmayı amaçlıyor.” 
Female First

“Bu seride altını çizdiğim o kadar çok şey var ki tüm kitapları alıntılayabilirim! Bir sürü kişisel gelişim kitabı okudum, bazılarını bana hiçbir şey katmadığını ama zaman dışında da bir şey kaybetmediğimi bilerek elimden bırakıyorum ancak bu seriyi her zaman saklayacağım.” 
Creating Serenity

“Her şeyi mümkün kılan el kitapları. Bu seride o tuhaf terapi konuşmalarından yok, sadece bol bol akıllıca strateji ve pratik ipucu var.” 
Zest


YAZARLAR HAKKINDA
Dr. Jessamy Hibberd NHS bünyesinde çalıştıktan sonra özel muayenehane açan bir klinik psikologdur. İngiltere Psikoloji Derneği ve İngiltere Davranışsal ve Bilişsel Psikoterapiler Derneği üyesidir. 

Jo Usmar gazeteci ve editördür. Stylist ve Fabulous dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulunmuştur. Ayrıca Cosmopolitan için düzenli bir ilişki sütunu kaleme almıştır. Televizyon ve radyoda yaşam tarzı ve ilişki sorunları gibi konularda röportajlar vermiştir. Bu Kitapla Başarının Kilidini Açın ve Bu Kitapla Cesaretin Kilidini Açın kitaplarının yazarıdır.

Dr. Jessamy Hibberd ve Jo Usmar Bu Kitapla Farkındalığın Kilidini Açın, Bu Kitapla Öz Güvenin Kilidini Açın, Bu Kitapla Sakinliğin Kilidini Açın, Bu Kitapla Mutluluğun Kilidini Açın, Bu Kitapla Uykunun Kilidini Açın ve Bu Kitapla Güzelliğin Kilidini Açın kitaplarını birlikte kaleme almıştır.

Tüm kartlar
Taksit Sayısı Taksit tutarı Genel Toplam
Tek Çekim 1.932,00    1.932,00   
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat